3 znaki ostrzegawcze, że Twój start nie jest zabezpieczony przed finansowaniem

Jeśli rzucisz kamieniem w Dolinę Krzemową, jest szansa, że ​​trafisz na sztuczną inteligencję lub starter w rzeczywistości rozszerzonej. W tej chwili jest sporo inteligentnych ludzi, którzy próbują włamać się na te pola i zamienić swoje produkty w kolejną wielką rzecz w dziedzinie technologii. Dotyczy to również wielu innych dziedzin i rynków.

To jest ekscytujące na dużym zdjęciu. Ale dla przedsiębiorców w terenie oznacza to, że wyróżnianie się z tłumu staje się coraz trudniejsze – zwłaszcza jeśli chodzi o przyciąganie inwestorów.

W związku z tym szczególnie godne uwagi jest to, że nowy startup AI / AR o nazwie Artie przyciąga tylu zwolenników wysokiego szczebla, takich jak potentat medialny Jeffrey Katzenberg i współzałożyciel YouTube Chad Hurley. Artie ma już zapewnione finansowanie w połowie siedmiu liczb na rundę nasion.

Co sprawia, że ​​Artie jest tak wyjątkowy, mimo że jest tak nowym graczem na tym polu? Chociaż cel, jakim jest zabranie wirtualnych awatarów i umieszczenie ich w świecie rzeczywistym poprzez połączenie AI i AR jest interesujący, sam pomysł nie wystarczy, aby zebrać miliony.

To tutaj Artie pokazuje swoją prawdziwą wiedzę, nie tylko wśród startupów AI / AR, ale także w szerszym świecie przedsiębiorczości. Artie wywarł wrażenie na inwestorach, pokazując przenikliwość biznesową i rozumiejąc, gdzie jest rynek i dokąd zmierza.

Powiązane: Rozszerzona rzeczywistość w firmach: jak będzie wyglądać przyszłość?

Dla większości startupów, nawet tych z fantastycznymi produktami, wyzwania związane z próbami znalezienia finansowania z codziennymi przeszkodami lub prowadzeniem udanego biznesu, a nie z nadrzędną wizją.
Zwiększanie szans lub zdobycie funduszy

W niedawnym raporcie Dun & Bradstreet i Pepperdine University na temat dostępu do kapitału prywatnego stwierdziliśmy, że nieco mniej niż połowa wszystkich przedsiębiorstw uważa środowisko finansowania za restrykcyjne, jeśli chodzi o możliwości wzrostu. Jednak małe i średnie przedsiębiorstwa oferują również łatwiej dostępne finansowanie niż w poprzednich latach.

Wskazuje to na przekonanie, że problem z zapewnieniem finansowania niekoniecznie dotyczy dostępności. W wielu przypadkach startupy nie potrafią odpowiednio się pozycjonować, próbując przyciągnąć inwestorów. Oto kilka sygnałów ostrzegawczych, że twój startup nie jest w stanie zabezpieczyć finansowania:

Powiązane: 10 najbardziej niezawodnych sposobów finansowania uruchomienia
1. Twój plan nie jest kuloodporny.

Niezamierzone konsekwencje mogą być kryptonitem lub innymi silnymi startupami. Jeśli nie ma kogoś na kierowniczym stanowisku, który potrafiłby kropkować każdego i przekraczać każdą liczbę t

TikTok, na przykład, został niedawno ukarany grzywną w wysokości 5,7 miliona dolarów, ponieważ startup zapomniał zrobić należytą staranność, jeśli chodzi o prawo prywatności. Nawet jeśli grzywna może zostać zniszczona finansowo, może to poważnie zaszkodzić reputacji startupu, szczególnie w oczach ludzi, którzy mogą rozważyć inwestowanie w firmę.

Rozważ zatrudnienie doświadczonego prawnika startowego i doświadczonego konsultanta finansowego tak szybko, jak to możliwe. Nawet jeśli koszty początkowe lub zatrudnienie prawdziwego profesjonalisty są strome, właściwi pracownicy mogą raz za razem udowodnić swoją wartość.
2. Nie masz konkretnych planów dotyczących pieniędzy.

Firmy inwestycyjne nigdy nie były bardziej skłonne do przekazywania pieniędzy. W 2018 r. Firmy te wydawały więcej na prywatne przedsiębiorstwa niż kiedykolwiek wcześniej . Nie oznacza to jednak, że będą wydawać bezkrytycznie. Jeśli startup poważnie podchodzi do finansowania, musi dowiedzieć się, co właściwie potrzebuje do rozwoju i jak pieniądze zostaną wydane na osiągnięcie tego wzrostu.

Ważne jest, aby wiedzieć, co odróżnia jedną ofertę od innych i jak rozwijać się wraz z rozwojem firmy. Jednym z najlepszych sposobów na to jest pozostawanie w stałym kontakcie z klientami, którzy zazwyczaj są najlepszymi ambasadorami marki w początkowej fazie rozwoju. W ten sposób łatwo jest być na bieżąco z tym, co działa dobrze i co trzeba zmienić, aby przejść dalej.

Powiązane: Jak startupy mogą się poprawić w obsłudze klienta
3. Twoja znajomość rynku jest bardzo dobra.

Zrozumienie rynku to coś więcej niż tylko wiedza, do kogo kierować. Ważne jest, aby rozpoznać ryzyko związane z rynkiem i innymi graczami.

Największym wyzwaniem dla Artiego w poszukiwaniu kapitału było postawienie zupełnie nowego stosu dzieci lub technologii i rozwiązanie kilku trudnych problemów na rynkach AI i AR. Startup wiedział, że aby być przekonującym, potrzebował czegoś więcej niż imponującego demo; musiał pokazać, że kierunek, w którym zmierza, to przyszłość konsumpcji mediów. Artie miał na celu pokazanie inwestorom, dlaczego zaangażowanie w wideo spada na urządzeniach mobilnych i jak można je ulepszyć dzięki łatwo dostępnym wirtualnym awatarom obsługiwanym przez AI. Wszystko to wynikało ze znajomości jej rynku.

Większość startupów musi zanurzyć się głęboko w badania, aby poznać swoją branżę. Rozważ pracę z dostawcami lub narzędziami kompilującymi informacje branżowe. Jeśli to możliwe, poproś o opinię po każdym boisku i skrupulatnie powtarzaj w talii sprzedaży jako proces ciągły. Pomoże to zapewnić, że boisko będzie nadążało za tym, czego naprawdę szukają inwestorzy.

Trzej technicy, którzy rozpoczęli Handshake kilka lat temu, dostrzegli potrzebę na rynku i wypełnili ją. Handshake to sieć społecznościowa dla studentów, którzy pomagają im znaleźć pracę, a firmy poszukują kandydatów na stanowiska, które muszą wypełnić. Do 2018 r. Ponad 14 milionów studentów uczestniczyło w Handshake, a setki uniwersyteckich urzędów pracy współpracowało z siecią. Ponadto ponad ćwierć miliona pracowników również się angażowało.

Dla startupu poszukującego pieniędzy, które pomogą mu przejść na nowy etap wzrostu, wyzwaniem niekoniecznie jest znalezienie inwestorów; przekonuje ich, że dokonują właściwego wyboru, inwestując w jedną konkretną firmę o innych. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, ale podejmując właściwe kroki podczas budowania firmy i tworzenia boiska, możliwe jest zapewnienie, że następna runda finansowania będzie owocna.

http://pansolo.pl/

Możesz również polubić

Dodaj komentarz