Masz małe dzieci? 6 sposobów na zarządzanie kosztami

Wychowywanie dziecka nie jest tanie. Przywieszka z ceną (w dzisiejszych dolarach) dla dziecka urodzonego w 2015 roku: około 233.610 dolarów od urodzenia do 17 lat dla rodziny o średnich dochodach i około 372,210 USD dla rodziny z najwyższymi dochodami, 1 stwierdza Departament Rolnictwa USA (USDA) ). I zgadnij co? To nie obejmuje uczelni. W przypadku 4-letniej szkoły publicznej trzeba dodać 80,360 USD (w dzisiejszych dolarach) do całkowitego rachunku – 181 480 USD dla prywatnej szkoły, według College Board.2.

„W ekscytacji rodzicielstwa ciężko jest skupić się na tym, jak mały pakiet radości wpłynie na wyniki finansowe” – mówi Ann Dowd, CFP®, wiceprezes Fidelity i matka 3. „Ale wczesne planowanie może Zrozumienie przepływów gotówkowych od momentu założenia rodziny ma kluczowe znaczenie dla twojej zdolności sprostania rosnącym wydatkom na wychowywanie dzieci – i oszczędzaj także na przyszłość. ”

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje finanse były na czasie, gdy dorastasz. Oto 6 sposobów na zarządzanie pieniędzmi.
Przygotuj się na nowe i nieoczekiwane wydatki

Wielu nowych rodziców jest zaskoczonych ogromem nowych wydatków związanych z dziećmi – a te wydatki zmieniają się i rosną na każdym etapie dzieciństwa. Wszystko, od opieki dziennej do nowych ubrań po lekcje francuskiego i ubezpieczenie samochodu, kosztuje dużo pieniędzy.

Aby poradzić sobie z nieoczekiwanymi nieoczekiwanymi rachunkami, posiadanie od 3 do 6 miesięcy wydatków na rękę jest szczególnie dobrym pomysłem, gdy masz rodzinę. Prostym sposobem na utworzenie funduszu kryzysowego jest automatyczne pobieranie pieniędzy z konta czekowego każdego tygodnia lub każdego miesiąca i umieszczanie ich na osobnym koncie, z którego możesz szybko skorzystać w nagłych wypadkach.

Uzyskaj wszystkie funkcje tradycyjnego konta czekowego bez żadnych opłat: Rozważ konto oszczędnościowe Fidelity

Połóż czas po swojej stronie na koszty studiów. Jeśli zaczniesz zaraz po urodzeniu dziecka, nawet oszczędność niewielkich kwot każdego miesiąca może pomóc w zbudowaniu sporego funduszu uczelni przez 18 lat. Ale ile wystarczy? Zasadniczo pomnóż swój obecny wiek dziecka o 2000. Z każdą urodziną, wiek twojego dziecka w wieku 2000 lat jest kwotą, którą sugerujemy, abyś zapisał, aby upewnić się, że twoje oszczędności w college’u są na dobrej drodze.

Istnieje wiele sposobów oszczędzania na studia, w tym konta UGMA / UTMA, konta oszczędnościowe Coverdell i plany 529.

Plan oszczędnościowy 529 uczelni może pomóc zwiększyć oszczędności dzięki ulgom podatkowym. 529 oferują prawdziwą wartość, ponieważ zarówno zarobki, jak i wypłaty na czesne i opłaty, pokój i wyżywienie oraz inne wydatki kwalifikowane są wolne od federalnego podatku dochodowego. Ponadto niektóre stany oferują ulgi podatkowe za udział w ich własnym planie państwowym lub, w niektórych przypadkach, każdym planie 529. Co więcej, możesz wnieść do 14 000 $ rocznie do 529 bez naliczania podatków od prezentów lub 28 000 $ dla pary. Istnieje również możliwość zasilenia konta 529 kwotą ryczałtową. Składka jest proporcjonalna w okresie 5 lat z tytułu podatku od darowizn, aby dana osoba mogła wnieść jednorazowo 70 000 USD lub 140 000 USD dla pary. Więc jeśli dostaniesz dużą premię lub gratyfikację, możesz rozważyć schowanie części z myślą o przyszłości Juniora

Gotowy do działania już teraz? Rozważ 529 plan oszczędnościowy dla szkół z Fidelity: Otwórz konto 529
Czytaj Punkty widzenia na Fidelity.com: Czy twoje oszczędności w college’u są na dobrej drodze? oraz ABC 529 planów oszczędnościowych dla szkół wyższych

Nie masz za dużo domu

Twój dom to emocjonalny temat. Jest to prawdopodobnie największy element w Twoim budżecie. Dla typowej rodziny jest to największy wydatek na opiekę nad dziećmi według USDA. Kiedy chcesz mieć dom, który może pomieścić rosnącą rodzinę, strzeż się wydatków na dach nad głową i kosztów utrzymania domu.

Zasada Fidelity 50/15/5 sugeruje, że nie wydaje się więcej niż 50% wynagrodzenia za mieszkanie w domu na niezbędne wydatki – koszty mieszkaniowe, a także żywność, opiekę zdrowotną i spłatę długów. Innym sposobem na myślenie o tym: Trzymaj koszty mieszkania do około 30% miesięcznego dochodu. Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast USA uważa, że ​​rodziny, które płacą więcej, są „obciążone kosztami”; takie rodziny mogą mieć trudności z pokryciem innych ważnych wydatków.

Wydajesz zbyt dużo na mieszkania i możesz nie być w stanie zrobić wszystkich innych rzeczy, które chciałbyś robić, np. Płacić za edukację dziecka, brać urlop czy planować emeryturę.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz