4 trendy, które powrócą do wewnętrznego funkcjonowania przemysłu Fintech

Technologia finansowa (fintech) odnosi się do infrastruktury nowoczesnych cyfrowych szyn płatności, przetwarzania płatności, rozliczeń zaplecza lub aktywów na rynkach kapitałowych i wielu innych elementów finansowych oprogramowania i sprzętu.

Przy wielu różnych potrzebach programistycznych i sprzętowych ze strony instytucji finansowych, w ostatnich kilku dekadach przedsiębiorcy sprintowali innowacje i wykorzystywali przestarzałe luki procesowe dla bogactwa.

Te cztery nadchodzące trendy nie tylko zmienią wewnętrzne funkcjonowanie branży fintech, ale stworzą przestrzeń dla dalszych innowacji ze strony zwinnych przedsiębiorców rozpoczynających działalność.
1. Obliczenia kwantowe

Nowoczesne komputery oparte są na kodzie binarnym, który komputer interpretuje jako jedynki lub zera – każda cyfra binarna reprezentuje stan binarny (włączony lub wyłączony). Komputery kwantowe obracają to pojęcie na głowie, wykorzystując zjawiska kwantowe, takie jak splątanie kwantowe i superpozycja.

Wystarczy powiedzieć, że są superkomputerami na sterydach.

Gdzie informatyka kwantowa ma potencjalny wpływ na fintech, polega na przetwarzaniu i rozliczaniu transakcji, szybszym przetwarzaniu danych, modelowaniu ryzyka i wydajności oraz lepszym bezpieczeństwie. Zdaniem Wired , nawet JP Morgan i Barclays parali się narzędziami kwantowymi IBM, patrząc w przyszłość na praktyczne zastosowania. Podczas gdy komputery kwantowe nie są jeszcze udoskonalone, jeśli okażą się działać jak giganci fintechu, mają nadzieję , że będą to oznaczać niższe koszty energii i znacznie lepszą wydajność.
2. Sztuczna inteligencja

AI robi duże plamy w prawie każdej branży. Gdy roboty mogą wykonywać pracę zamiast ludzi, zalety są oczywiste: niższe koszty ogólne, szybsze przetwarzanie i bardziej płynna obsługa.

W szczególności w Fintech AI oferuje bardzo praktyczne narzędzie dla głównych organizacji finansowych do zarządzania ryzykiem i pomocy instytucjom w zakresie zgodności z przepisami – zadanie to stało się coraz bardziej czasochłonne i skomplikowane w ciągu ostatnich kilku lat. Jeden z reporterów CNBC , na przykład, spodziewał się zbliżającej się fali regulatorów, aby całkowicie odstraszyć inwestorów w 2016 r. W przyszłości AI może prawdopodobnie zapewnić, że firmy fintech przestrzegają ustalonej sieci granic i przepisów.

Pacific Wealth Solutions jest doskonałym przykładem firmy fintech, która korzysta z obliczeń ilościowych i sztucznej inteligencji w celu rozbicia inwestycji w programy ubezpieczeniowe i ochrony aktywów, które mają wysokie szanse lub przynoszą wysokie zyski. Nelson Lee, partner zarządzający Pac Wealth, wydał nowy projekt z wykorzystaniem podobnej sztucznej inteligencji, który zapewnia konsumentom i inwestorom instytucjonalnym przejrzystość co do tego, które programy zapewnią zwrot w porównaniu z tymi, które przyniosą niską wartość.

AI i inne zaawansowane technologie, takie jak informatyka kwantowa, zmniejszą zapotrzebowanie na sprzedawców i doradców w branży finansowej. Technologia będzie nadal obniżać koszty i usprawniać dostęp do informacji, zapewniając lepsze zyski inwestorom, konsumentom i firmom zapewniającym bardziej skuteczne programy.

Przykładowo, główna infrastruktura wymiany na Wall Street jest już prawie w całości zarządzana przez zautomatyzowane maszyny. Jest to ciągły trend, ponieważ Wired wyjaśnił to w 2010 roku. Jest to trend, który w najbliższym czasie nie będzie spowalniał i może ostatecznie całkowicie zastąpić ludzi – po co płacić komuś za zrobienie czegoś, kiedy można kupić równie dobrego robota zrób to zamiast tego?
3. Kryptowaluta i zdecentralizowane finansowanie

Zdecentralizowane finanse (DeFi) to jedna z przeważających narracji w kryptowalutach i niszy blokowej. W oparciu o otwarte protokoły, projekty DeFi, takie jak MakerDAO w Ethereum, dotyczące zdecentralizowanych pożyczek lub Dai stablecoin i produkty ubezpieczeniowe, takie jak Nexus Mutual, zapewniają zdecentralizowane alternatywy dla tradycyjnych instytucji finansowych.

Sama skala pionierstwa w DeFi została niedawno przedstawiona przez firmę Consensys , firmę deweloperską Ethereum . W swojej najprostszej formie DeFi stara się oferować bardziej dostępne, potężne i mniej cenzurujące zestawy lub produkty finansowe zróżnicowanej grupie osób.

DeFi nie ogranicza się tylko do firm opartych na blockchainach. Jest wielu przychodzących i nadchodzących niefunkcjonalnych operatorów fintechów, którzy decydują się na decentralizację. Przykładowo, Chargezoom wykorzystał synchronizację dwukierunkową, aby ułatwić rozliczanie, synchronizując informacje o płatnościach z wieloma popularnymi istniejącymi pakietami oprogramowania księgowego. UmoŜliwia to uŜytkownikom minimalne ręczne wprowadzanie danych, aby nie musieli tracić duŜo czasu ani zasobów, zatrudniając eksperta ds. Księgowości, przenosząc moc z powrotem na uŜytkownika.

Ponadto platformy takie jak TomoChain stały się podstawą dla aplikacji DeFi z niemal zerowymi opłatami transakcyjnymi, szybkim czasem potwierdzania i skalowalną infrastrukturą dla nowego ekosystemu lub otwartych protokołów finansowych.

Innym obszarem ciągłych innowacji w dziedzinie otwartego finansowania jest zalew stabilnych monet (kryptowaluta zaprojektowana w celu ograniczenia ryzyka finansowego). Tether pozostaje dominującą stablecoin w dziedzinie kryptowalut, ale sztywna konkurencja pojawia się w projektach takich jak Stably. Dążąc do zapewnienia jak największej przejrzystości, zespół Stably dostarcza dane bankowe w czasie rzeczywistym, aby udowodnić swoje rezerwy z powrotem w obiegu podaży w stosunku do dolara, jednocześnie przeprowadzając regularne poświadczenia przez niezależnych audytorów.

Stablecoins są istotnym narzędziem na niestabilnych rynkach kryptowalut, które można wykorzystać do wszystkiego, od inteligentnego depozytu do pożyczek. Ponieważ otwarte produkty finansowe w łańcuchach blokowych stale się rozwijają, szukaj stabilnych monet, które odegrają rolę w budowaniu pomostu do zdecentralizowanego finansowania.
4. Duża technika

Jednym z bardziej oczywistych trendów w fintech jest ciągłe wejście lub duże firmy technologiczne do sektora finansowego.

Apple Pay, Google Pay i Samsung Pay stają się niezwykle popularne wśród użytkowników smartfonów. Alibaba, wielki internetowy sprzedawca online w Chinach, poczynił znaczne postępy dzięki swojemu partnerowi fintech, Ant Financial. Według The New York Times , Facebook rozwija stablecoin dla swojej platformy. Dodajmy do tego fakt, że główne platformy mediów społecznościowych planują integrację ze sklepami e-commerce, takimi jak tylko niektóre rynki Zakupy na funkcji Instagram , a bardziej elastyczne metody płatności oferowane przez firmy z branży dużych technologii mogą w przyszłości zdominować handel internetowy.

Wielkie banki również nie biorą pod uwagę konkurencji ze strony największych firm technologicznych. Według cytatu Petera Gordona, dyrektora zarządzającego Payment Relationship Management, w artykule Bloomberg , szczegółowy: „Duże banki do odzyskiwania płatności i nie dlatego, że Amazon, Apple, Google i inne osoby je wypierają. Banki rozumieją, że obecna infrastruktura systemu płatności jest zepsuta, podobnie jak nasze drogi i mosty w USA. Będą pracować nad stworzeniem nowych, bardziej wydajnych szyn ”.

Szyny płatnicze są od dawna zaległe z powodu szybkiej aktualizacji, więc być może zwiększona konkurencja ze strony dużych technologii może przesunąć igłę na korzyść konsumentów i przedsiębiorców obciążonych wysokimi opłatami i powolnym czasem przetwarzania transakcji.

Jako przedsiębiorca, bez względu na to, czy chcesz zdobyć pozycję na przyszłość w zakresie otwartego finansowania, narzędzi sztucznej inteligencji czy nawet długoterminowej obietnicy obliczeń kwantowych, jedno jest pewne – fintech jest gotowy na zakłócenia. Czy będziesz tym, który ją zakłóci?
http://www.gajg.pl/

Możesz również polubić

Dodaj komentarz