Jak stać się 1% (łatwiej, niż myślisz)

Tego lata tysiące matek i ojców załaduje swoje dzieci do autobusów i uściska je na pożegnanie, gdy wyruszą do obozu, aby realizować swoje dziecięce marzenia. Wiele z tych dzieci poświęci swój czas na ćwiczenie krzywych kul i kradzieży bazy na diamentie. Bez wątpienia wszyscy będą śnić lub zostać kolejnym Mike’iem Troutem lub Christianem Yelichiem.

Ale jakie są szanse, że dzieciak siedzący w czwartym rzędzie lub autobusie rzeczywiście dotrze do dużych lig? Inteligentny, ale ten dzieciak w czwartym rzędzie jest radośnie wysyłany do obozu co roku. Dlaczego tak jest Ponieważ granie w tę grę jest zabawne, a wnioski są wyciągane z celów, które wydają się nieosiągalne. Jasne, będziesz potrzebował surowego talentu i nieustępliwej determinacji, ale mimo to rodzice nadal wysyłają swoje dzieci do obozu, ponieważ warto nauczyć się realizować cele, nawet te, które wydają się prawie niemożliwe do osiągnięcia.
Spojrzenie na jeden procent

Kim jest ten jeden procent i jak trudno jest dołączyć do ich szeregów?

Po pierwsze, jeśli jesteś w USA, prawdopodobnie jesteś już na pierwszym miejscu pod względem światowych dochodów. Ten godny pozazdroszczenia status należy do osób zarabiających około 32 000 USD rocznie. Asystenci administracyjni, technicy zajmujący się zwalczaniem szkodników i przedstawiciele obsługi klienta to przykłady zawodów, które rozpoczynają się na tym poziomie dochodów.

Powiązane: 8 sposobów zarabiania w Internecie bez wychodzenia z pracy

Ale spójrzmy, co trzeba zrobić, aby stać się jednoprocentowym centrum w Ameryce. Jest szansa, że ​​osobiście znasz kogoś, kto należy do tej kategorii. Jeden procent składa się z ciężko pracujących Amerykanów, którzy byli gotowi myśleć innowacyjnie o konkretnej branży i wykorzystywać tę pomysłowość do napędzania przedsięwzięcia.

Weź Do Won Chang , założyciela Forever 21, popularnego sklepu odzieżowego wśród Gen Z i tysiącletnich samic. Zaraz po wyemigrowaniu z Korei, Chang szukał pracy, w końcu zabezpieczając pracę w kawiarni w Los Angeles. Aby związać koniec z końcem, podjął również pracę jako pracownik stacji benzynowej i założył własną firmę zajmującą się sprzątaniem biur. W tym czasie Chang pracował 19 godzin. Trzy lata po tym, jak on i jego rodzina przybyli do Stanów Zjednoczonych, uruchomił swój pierwszy sklep z oszczędnościami w wysokości 11 000 USD. Dziś sklepy Forever 21 można znaleźć na całym świecie.

Powiązane: 5 sposobów na rozpoczęcie działalności gospodarczej za pomocą tanich lub bezpłatnych pieniędzy

Będziesz musiał zarabiać około 421 000 USD rocznie w jednym z największych procent zarabiających w Stanach Zjednoczonych. Według najnowszego spisu powszechnego średni dochód gospodarstwa domowego wynosi około 61 372 USD . Ta różnica między średnią krajową a 1 procentami jest znacząca. Ale jeśli chcesz wypełnić tę lukę, zobacz, co musisz wiedzieć.
Jak dołączyć do jednego procenta

Ucz się na sukcesach innych: Każdy z nas może uczyć się na doświadczeniach ludzi sukcesu finansowego, takich jak Do Won Chang. Jedną z najbardziej pouczających rzeczy, które możemy zrobić, jest postawienie się w pobliżu tych, którzy opanowali niezbędne umiejętności lub sukces. Chang był zdeterminowany, aby nauczyć się odnosić sukcesy w branży modowej, więc podjął pracę w sklepie odzieżowym i traktował działalność swojego pracodawcy jak własną. Do kogo możesz się zbliżyć, ucząc się na ich opanowaniu biznesu?

Bądź przedsiębiorczy: w końcu stało się oczywiste dla Chang, że będzie musiał sam się rozgałęzić. Praca na cudzej liście płac nie jest typową drogą do stania się jednostką procentową. Istnieje jednak kilka zawodów, w których można spodziewać się ponad 400 000 USD rocznie w szczytowych latach zarobków. Ale jeśli naprawdę chcesz dołączyć do 1 procenta osób zarabiających, rozważ założenie firmy. Własność biznesowa jest nie tylko potencjalnym źródłem lub wysokim rocznym dochodem, ale także źródłem bogactwa. Według Visual Capitalist , prawie połowa aktywów lub najwyższy procent najbogatszych gospodarstw domowych w Ameryce ma formę własności biznesowej lub nieruchomości.

Zacznij: Możesz założyć firmę z nowym pomysłem lub innowacją technologiczną … lub uruchomić sprawdzoną firmę, która oferuje produkt lub usługę, której konsumenci zawsze potrzebują – jak hydraulik! Jeśli nie masz gotowego kapitału, ale masz talent i pomysły, możesz znaleźć innych, którzy chcą wdrożyć swój kapitał, aby zacząć. Większość Amerykanów nie ma rodzinnych pieniędzy na zakup lub finansowanie swojej pierwszej firmy, ale może być w stanie sfinansować rozruch poprzez pożyczkę SBA lub aniołów .
Przedsiębiorczość nie jest łatwa

Powinniśmy uznać przedsiębiorców za niezwykle ważnych członków amerykańskiej tkaniny. Biorą ryzyko i odkładają gratyfikację, gdy wielu innych nie. Nie są zadowoleni ze status quo. Są wizjonerami, którzy patrzą w przyszłość dalej niż tylko na kolejny raport kwartalny lub rok finansowy. Tworzą miejsca pracy, które zapewniają wiele z naszych źródeł utrzymania.

Myślisz, że romantyzujemy przedsiębiorczość? Ledwie. To trudna droga, która wymaga gryzienia, nieprzespanych nocy, determinacji, tolerancji dla porażki, a czasem śmieszności. Może wymagać 19-godzinnych dni i żonglowania trzema miejscami pracy – w rzeczywistości małe firmy regularnie zawodzą.

Powiązane: 10 rzeczy, które bogaci ludzie robią, aby być coraz bogatszymi
Własność emancypuje

W rzeczywistości przedsiębiorczość nie jest dla każdego. Ale przedsiębiorczość może pozwolić ci robić rzeczy na własnych warunkach i wydawać zarobki na rzeczy i sprawy, które są dla ciebie ważne. Jeśli zarabiasz 1 000 000 $, możesz zaoszczędzić na emeryturę, kupić nowy dom, zbudować sierociniec w Gwatemali lub zapłacić za prawną obronę biednego.

Nie przejmuj się tymi, którzy nie lubią. Zarabianie wysokich dochodów lub osiąganie bogactwa nie jest poza zasięgiem. Pamiętasz, jak dzieciak udał się na obóz baseballowy. Może mieć tylko 0,0296 procent szans na dotarcie do wielkich . (To trochę mniej niż jeden procent!) Jednakże, jeśli prowadzisz przedsiębiorczość z radością małego dziecka na diamentowym baseballu, wkładasz wysiłek i trenujesz lub jesteś początkującym graczem w piłkę, masz realistyczny strzał na sukces finansowy.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz