Zapobiegaj nadużyciom finansowym dla osób starszych

Każdego roku 1 na 10 Amerykanów w wieku powyżej 60 lat doświadcza jakiejś formy znęcania się nad osobami starszymi, jak podaje American Bar Association. Jednak takie nadużycia mogą występować znacznie częściej: tylko 1 na 44 przypadki nadużyć wśród osób starszych jest zgłaszane, zgodnie z Centrum Medycznym Weilla Cornell z Cornell University i innymi. *

Mimo to wielu ludzi uważa, że ​​fizyczne, emocjonalne lub finansowe nadużycia nigdy nie pojawią się w rodzinie. W rzeczywistości nadużywanie osób starszych ma miejsce w rodzinach z różnych środowisk. Najlepsza ochrona przed nadużywaniem – bez względu na to, czy jesteś starszym, czy dorosłym dzieckiem jednej osoby – jest otwartą linią komunikacji z rodziną i planem, który minimalizuje ryzyko.
Definiowanie przemocy wobec osób starszych

Oznaki oznaki przemocy mogą być fizyczne – takie jak siniaki, utrata masy ciała, trudności w zasypianiu i dezorientacja lub dezorientacja – lub finansowe – takie jak darowizny podejrzane o „charytatywne”, niewyjaśnione kontrole dla nieznajomych lub innych osób lub oznaki stresu finansowego, gdy być żadnym. Nadużywanie osób starszych może mieć również konsekwencje emocjonalne, takie jak depresja, drażliwość, wycofanie się z normalnych zajęć lub napięte stosunki.

Może być łatwo odrzucić niektóre z tych znaków, ponieważ mogą one naśladować objawy stanu zdrowia lub procesu starzenia się. Sytuację może również skomplikować fakt, że znaczna większość przypadków przemocy wobec osób starszych – 90%, według National Center for Elder Abuse – jest popełniana przez członków rodziny. Biorąc pod uwagę, że tak wiele przypadków przemocy wobec osób starszych jest sprawą rodzinną, ważne jest, aby członkowie rodziny i inni zwracali uwagę na wskazania, że ​​twoja ukochana czuje się zastraszona lub nadmiernie odnosi się do opiekuna (czy to członek rodziny, przyjaciel czy profesjonalny).

Seniorzy mogą częściej padać ofiarą starszej finansowej eksploatacji z powodu niepełnosprawności, upośledzenia funkcji poznawczych, ogólnego starzenia się lub konieczności polegania na niektórych osobach do codziennej opieki. Również zwiększanie podatności seniorów może być niedawną utratą istotnej osoby lub życiem daleko od bliskich.

„Aby pomóc osobom starszym być odizolowanymi społecznie, należy zachęcać je do nawiązywania kontaktów towarzyskich i dołączania do grup” – radzi Liz Loewy, współzałożyciel EverSafe, starszej firmy zajmującej się oszustwami. „Lokalna Rada ds. Starzenia się może pomóc w łączeniu ich z usługami, zasobami i działaniami w terenie, a także utrzymywać kontakty społeczne i pomagać starszym członkom rodziny zachować ostrość psychiczną i zmniejszyć prawdopodobieństwo, że zostaną oni wykorzystani po prostu dlatego, że „Jesteś samotny i lubisz rozmawiać z kimś, czy ta osoba jest po drugiej stronie telefonu, czy puka do ich drzwi”.
Najlepsza profilaktyka: rozmowa rodzinna

Chociaż ważne jest, aby zrozumieć oznaki znęcania się nad osobami starszymi, może być bardziej produktywne podejmowanie kroków, aby zapobiec nadużyciom w pierwszej kolejności. Rodzinna rozmowa – lub, co bardziej prawdopodobne, seria rozmów w czasie – może pomóc ci uzyskać wgląd w sprawy swojej ukochanej osoby i jej stan psychiczny.

Możesz zacząć od omawiania ogólnego planu finansowego swojej ukochanej osoby, w tym planów emerytalnych i transferu aktywów. Możesz również przedyskutować dokumenty dotyczące planowania nieruchomości, takie jak zaawansowana dyrektywa w sprawie opieki zdrowotnej i / lub trwałe pełnomocnictwo do spraw finansowych. Stamtąd możesz przejść do rozmowy na temat możliwości oszustwa lub nadużycia.

Temat ten może być zniechęcający do dyskusji ze starzejącym się rodzicem, ale możesz użyć różnych strategii, aby delikatnie rozpocząć rozmowę. „Możesz powiedzieć:” Hej, tato, czy ktoś niespodziewanie zadzwonił lub wysłał ci e-mail z prośbą o pieniądze? Otrzymujesz niezwykłą liczbę próśb o darowiznę? „, Sugeruje Loewy. „Nie zaczynaj jednak od założenia, że ​​są podatni na atak lub są celem, ponieważ może to spowodować, że członek twojej rodziny znajdzie się w defensywie.Niezależnie od linii pytań, pamiętaj, że ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że rodzic jest zawsze twoim rodzicem, i że celem jest ukochanie osoby, która starzeje się z nienaruszoną niezależnością i godnością. ”

Jeśli martwisz się o kogoś bliskiego, ustal, czy możesz odpowiedzieć na poniższe pytania. Jeśli nie możesz, celuj w te obszary w celu dalszej dyskusji z ukochaną osobą i innymi członkami rodziny, którzy mogą mieć informacje, których szukasz.

Kto zarządza pieniędzmi Twojej ukochanej na co dzień?
Jak układają się te relacje?
Czy są nowe lub nietypowe opłaty za karty kredytowe lub wypłaty gotówki?
Czy ktoś inny jest wymieniony jako osoba upoważniona na swoim koncie bankowym lub inwestycyjnym?
Czy twoja ukochana niedawno zabrakło pieniędzy pod koniec miesiąca?
Czy wspomnieli o żałowaniu lub niepokojach związanych z ostatnimi decyzjami finansowymi?
Czy ktokolwiek ma dostęp do swoich kont lub aktywów lub do ich domu (gdzie mogą znajdować się poufne dokumenty i hasła)?
Czy ktoś ostatnio poprosił ich o zmianę woli lub pełnomocnictwa na ich korzyść?

Możesz również polubić

Dodaj komentarz