Planowanie nieruchomości dla singli

Ważne jest, aby mieć dokumenty określające, kto może podejmować decyzje finansowe i medyczne w twoim imieniu, jeśli jesteś niezdolny do pracy.
A będzie określać, jak chcesz, aby twój majątek był rozdawany po twojej śmierci. Bez woli prawo stanowe będzie determinowało, co może, ale nie musi, odzwierciedlać twoje życzenia.
Fundusze przekazane przez darczyńców pozwalają spełnić twoje cele charytatywne, zwłaszcza jeśli rozważasz poświęcenie życia lub rozważanie miłości w ramach twojego planu osiedlowego.

Jennifer McIntyre, będąc singlem, służy do samodzielnego kreślenia własnych ruchów finansowych. Pod koniec lat 40. McIntyre opuściła swoją pracę w Hewlett-Packard, gdzie przez ponad 20 lat pracowała w marketingu i planowaniu strategicznym, co miało być krótką przerwą na podróżowanie i odkrywanie innych zainteresowań.

Po przeanalizowaniu swojej sytuacji ze swoim doradcą finansowym Fidelity, McIntyre zdała sobie sprawę, że ma silną pozycję finansową. Zamiast wracać do płatnej pracy, McIntyre konsultował się z organizacjami non-profit z obszaru Bostonu na zasadzie pro bono, w tym długotrwały związek z globalną organizacją zwalczającą ubóstwo Oxfam.

„Mogę nie być w stanie zrobić tego, co robię, jeśli mam dodatkowy koszt rodziny”, mówi.

McIntyre zastosował takie samo podejście do planowania nieruchomości. Jako „jedyne dziecko dwójki dzieci” zdała sobie sprawę, że będzie musiała podjąć dodatkowe kroki, by wymyślić plan majątkowy, który dałby jej niezależność i pewność.

„Od samego początku zdałem sobie sprawę, że jestem odpowiedzialny za siebie i chcę się upewnić, że wszystko jest załatwione” – mówi 59-letni McIntyre. „To ja, ja i ja”.

Jest w dobrym towarzystwie. Szeregi singli puchną. Według Pew Research Center około połowa osób w wieku 18 lat i starszych to osoby samotne, ostry kontrast z 1960 r., Kiedy tylko 28% było. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie z uwagi na dzisiejsze trendy społeczne.

Oczywiście ludzie docierają do swojej prostoty na różne sposoby, czy to przez wdowieństwo, rozwód, czy nigdy się nie żeniąc. Niektóre single mają dzieci, podczas gdy inne nie. Niektóre z nich są otoczone gęstą wspólnotą przyjaciół i rodziny, podczas gdy inne są naprawdę same. W rezultacie nie ma jednego rozwiązania planowania nieruchomości dla każdej osoby.

Mimo to należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.
Dlaczego osoby samotne potrzebują planu nieruchomości?

Wiele osób zakłada, że ​​planowanie majątku jest dla małżeństw, ponieważ pary mają małżonków, którzy polegają na sobie nawzajem, lub dlatego, że pary muszą tworzyć plany awaryjne na opiekę nad małoletnimi dziećmi. Podstawowe kroki, jakie powinny podejmować pary, to odpowiednio ujęcie kont tytularnych, posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia na życie, nazwanie opiekunów dla dzieci i podejmowanie decyzji finansowych i dotyczących opieki zdrowotnej.

Natomiast osoby samotne mogą nie mieć potrzeby zapewnienia ochrony drugiej osobie. Zamiast tego muszą skupić się na własnej ochronie i położyć podwaliny pod umożliwienie komuś podjęcia decyzji finansowych i medycznych w ich imieniu, jeśli nie są w stanie tego zrobić. Ponadto, mogą potrzebować poświęcić trochę dodatkowego czasu na zastanowienie się, gdzie aktywa zostaną przekazane po śmierci, ponieważ może nie być wyraźnego zestawu beneficjentów (takich jak małżonek lub dzieci).

Umocnienie decydentów do działania

Sprawy finansowe
Kto pokryje twoje rachunki, jeśli jesteś niezdolny do pracy? Kto podejmie decyzje inwestycyjne i podpisze zeznania podatkowe? Role te zazwyczaj należą do małżonków, mimo że również potrzebują odpowiedniej dokumentacji, aby dać im pełną moc do podjęcia tych kroków.

Te zniechęcające pytania skłoniły McIntyre’a do działania.

„Jeśli jesteś samotny, a osoba posiadająca twoje pełnomocnictwo jest niezwiązana, to koniecznie musisz udokumentować wszystkie te rzeczy” – mówi McIntyre.

Matka McIntyre’a, kiedy żyła, została mianowana prokuratorem McIntyre, a McIntyre został mianowany jej matką. Po śmierci matki w 2004 roku, w wieku 79 lat, McIntyre przeprowadziła się do planu B, mianując swoją przyjaciółkę. W zamian jest pełnomocnikiem jej przyjaciółki. Ponadto McIntyre wybrała kopię zapasową na wypadek, gdyby coś stało się jej przyjaciółce.

„Starannie wybierałem ludzi, dla których chcę podejmować decyzje, i ufam im całkowicie”, mówi.

Wskazówka: Pełnomocnictwo do spraw finansowych jest ważnym składnikiem dokumentów dotyczących planowania osiedla dla osób samotnych. Wyznaczają kogoś, kto będzie działał w twoim imieniu w przypadku, gdy jesteś niezdolny do pracy. Bez nich sąd musiałby wyznaczyć kogoś, kto będzie zajmował się ważnymi decyzjami finansowymi. To może opóźnić dostęp do rachunków bankowych i inwestycyjnych i utrudnić dostęp do pieniędzy na opłacenie rachunków.

Decyzje dotyczące opieki zdrowotnej
Opieka zdrowotna jest kolejnym ważnym obszarem, którym należy się zająć. Kto porozmawia z lekarzami, aby ustalić najlepsze leczenie, jeśli nie jesteś w stanie wyrazić swojej opinii? Osoby samotne, które mają dorosłe dzieci i nienaruszone relacje z rodzeństwem, mogą z łatwością zwrócić się do nich o to, aby byli najważniejszymi osobami podejmującymi decyzje medyczne. To nie były opcje dla McIntyre’a.

„Nie mam najbliższej rodziny, ale mam przyjaciół, którzy byli gotowi mi pomóc”, mówi.

Nie wszyscy singli mają tyle szczęścia.

Judy Lawten, dyrektor zarządzający Sagemont RN Healthcare Adwokaci w Boulder, Colorado, jest rutynowo proszona o pełnienie roli medycznego pełnomocnictwa dla osób samotnych w tym regionie. W rzeczywistości pojawiły się 3 wnioski, w zaledwie 1 miesiąc na początku 2018 roku.

„Ludzie zadzwonili do mnie i powiedzieli:” Co się stanie, jeśli zostanę potrącony przez ciężarówkę o drugiej w nocy, ale nie mam nikogo, kto by wszystko załatwił? Czy mogę mieć twój numer w portfelu, żeby szpital mógł do ciebie zadzwonić? „”

Lawten zgodziła się przyjąć tę rolę, biorąc pod uwagę jej przeszłość jako zarejestrowanej pielęgniarki. Prawnicy zajmujący się planowaniem osiedli mogą być również uprawnieni do pełnienia funkcji pełnomocnictwa medycznego. Jednak Lawten zachęca ludzi do szukania kogoś w swoim życiu, który mógłby podjąć tę pracę. Specjaliści mogą nie rozumieć swoich życzeń jako krewni lub nawet znajomi. Na przykład pielęgniarka taka jak Lawten może błądzić po stronie uśmierzania bólu u umierającej osoby. Twoje priorytety i preferencje mogą polegać na minimalizacji lub zakazie jakichkolwiek interwencji przedłużających życie lub podawania leków przeciwbólowych.

„Nie może być konfliktu, jeśli medyczne pełnomocnictwa nie znają dobrze osoby”, mówi.

Wskazówka: Pełnomocnictwo medyczne, zwane również pełnomocnictwem w służbie zdrowia, jest dobrym punktem wyjścia do upewnienia się, że wyznaczyłeś kogoś do działania w twoim imieniu, aby podejmować decyzje medyczne. Ponadto, zaawansowana dyrektywa dokładnie określa, jakie rodzaje interwencji zgadzasz się, jeśli nie jesteś w stanie przekazać swoich życzeń. Posiadanie tych dokumentów pozwala wybranej osobie pomóc personelowi medycznemu spełnić Twoje życzenia.

Zidentyfikuj swoich spadkobierców
W przypadku małżonków małżonkowie i dzieci są naturalnymi spadkobiercami, a większość sądów spadkowych ostatecznie przekazuje im dziedzictwo. Mimo to testament jest koniecznością dla każdego. W szczególności, co się dzieje, gdy nie ma dzieci lub małżonków?

„Jeśli nie ma woli, wówczas sąd spadkowy będzie opierał się na prawie stanowym, aby określić kolejność dziedziczenia” – mówi Nathaniel Arnett, specjalista ds. Planowania nieruchomości Fidelity.

Ostatecznie, jeśli nie ma członków rodziny, których można zlokalizować, pieniądze mogą trafić do państwa jako beneficjent ostatniej instancji, choć jest to rzadkie, mówi Arnett.

McIntyre wyraźnie zrozumiał, że ustawa państwowa określa, kto otrzyma majątek, gdy nie ma woli, więc pracowała z prawnikiem specjalizującym się w planowaniu nieruchomości, aby przygotować ją jako część ogólnego podejścia do planowania finansowego. „Jeśli nie masz woli, to naprawdę nie jest jasne, co stanie się z twoją własnością, kiedy umrzesz”, mówi. „Chciałem się upewnić, że moje pieniądze idą tam, gdzie chcę, a jedynym sposobem, aby to zrobić, jest posiadanie woli”.

Pieniądze McIntyre’a zostaną podzielone między przyjaciół i organizacje charytatywne. W sumie około 50 osób i instytutów dziedziczy.

Oprócz testamentu, upewnij się, że odpowiednie oznaczenia beneficjentów na Twoim ubezpieczeniu na życie, emerytury i kont bankowych odzwierciedlają Twoje bieżące życzenia. Jeśli byłeś wcześniej żonaty, twój były może nadal być beneficjentem niektórych kont. Lub możesz nazwać przyjaciela, z którym nie masz już kontaktu. Te oznaczenia zastępują wszelkie instrukcje pozostawione w testamencie.

Wskazówka: warto rozważyć ustanowienie odwołania odwołania, aby spadkobiercy mogli uniknąć spadków, co w niektórych państwach może być kosztowne i długotrwałe. Czytaj Punkty widzenia na Fidelity.com: 6 powodów, dla których powinieneś rozważyć zaufanie.

Planowanie nieruchomości nigdy nie jest jednoznaczne
Podobnie jak w przypadku McIntyre, może być konieczne zaktualizowanie dokumentów planowania nieruchomości w miarę zmiany okoliczności życiowych.

„Staram się aktualizować je co 5 lat”, mówi.

Od ostatniej aktualizacji swojej woli McIntyre straciła kontakt z przyjaciółmi, podczas gdy inni wkroczyli w jej życie i stali się integralnymi. Ponadto jej wolontariat doprowadził ją do dodania nowych organizacji charytatywnych.

Karen Heald, starszy menedżer ds. Relacji z Fidelity Charitable®, opowiada o kliencie z Zachodniego Wybrzeża, który dokonał dużej zmiany w jej woli w porozumieniu z jej 2 dorosłymi dziećmi. Oba dzieci odnoszą sukcesy w swojej karierze i nie potrzebują spadku. Zamiast tego, klient pozostawi większość swojej posiadłości ulubionym organizacjom charytatywnym, ponieważ może ona w ten sposób wywierać większy wpływ.

„Plan nieruchomości odzwierciedla jej wartości i wspiera organizacje charytatywne, w których dobrowolnie poświęciła swój czas” – wyjaśnia Heald. „Cała rodzina jest zadowolona ze zmienionego planu”.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz