Czy naprawdę potrzebujesz banku?

Twoja firma maklerska może oferować wiele takich samych usług, które możesz znaleźć w banku. Dodatkowo może to być wygodny sposób na zarządzanie swoimi pieniędzmi – w jednym miejscu.
Unie kredytowe oferują również usługi bankowe – z potencjalnie niższymi opłatami niż banki.
Banki są nadal dobre na kredyty, a większość z nich ma dogodne lokalizacje dla osobistych transakcji, ale bankowość mobilna sprawiła, że ​​mniejszy jest bank.

Zatrzymanie się przez lokalny oddział banku stanowiło część codziennej codziennej rutyny Amerykanów, takich jak zbieranie mleka i pieczywa w sklepie spożywczym. Ale zmiany w technologii sprawiły, że banki stały się mniej centralne w życiu wielu ludzi. Dodatkowo banki mają teraz większą konkurencję, jeśli chodzi o podstawowe usługi bankowe.

Poza bankami internetowymi, bankami społecznymi i kasami oszczędnościowymi wiele firm maklerskich zaczęło oferować swoim klientom szereg usług finansowych, podobnych do tych stosowanych w tradycyjnych bankach – a Fidelity jest jednym z nich. „Domy maklerskie uwierzyły, że mogą zaoferować wiele usług oferowanych przez bank, bezpośrednio lub za pośrednictwem umów stron trzecich” – mówi Erik Lind, wiceprezes ds. Produktów do zarządzania gotówką w Fidelity Investments. „Obejmują one możliwość zapisywania czeków na rachunkach maklerskich i łączenie kart debetowych z tymi kontami w celu łatwiejszego dostępu za pośrednictwem bankomatów lub transakcji kasowych lub za pośrednictwem rachunków maklerskich, które zostały skonfigurowane tak, aby działały jak konta kont.”

„Niektóre firmy brokerskie wprowadziły również udoskonalone usługi zarządzania gotówką, w tym funkcje mobilnego depozytu i opłacania rachunków, aby lepiej konkurować z bankami” – mówi Lind.

Banki również rozwinęły swoje usługi. Usługi, takie jak planowanie emerytalne, alokacja aktywów i zarządzane konta – wszystkie wcześniej dostępne głównie w firmach brokerskich – można teraz znaleźć w niektórych bankach.
Nawet nie możesz przegapić swojego banku

Mniej osób robi wycieczki do banku w tych dniach. Rzeczywiście, trudno jest pamiętać, kiedy trzeba było odwiedzić oddział, aby przeprowadzić prostą transakcję, taką jak transfer środków. Teraz większość transakcji, w tym mobilne depozyty czekowe, można wykonać za pomocą dotknięcia palcem lub kliknięcia myszą. W rezultacie banki w całym kraju zamykają oddziały, powołując się na wysokie koszty funkcjonowania tych oddziałów i spadek ruchu od klientów w swoich oddziałach.
Usługi bankowe oferowane przez firmy brokerskie

Dziesięć lat temu kryzys finansowy przyniósł wyzwania i możliwości branży usług finansowych. „Firmy maklerskie dostrzegły doskonałą okazję, by spojrzeć na swoje usługi i znaleźć sposoby na zmniejszenie dystansu do banków” – mówi Lind. Teraz możesz skorzystać z usług bankowych do chleba i masła w tym samym miejscu, w którym przechowujesz swoje konta inwestycyjne.

Ubezpieczenie FDIC. Konta bankowe są ubezpieczone w FDIC do 250 000 USD.1 Jednak w niektórych firmach brokerskich (w tym Fidelity) możliwe jest obecnie wycofanie sald gotówkowych do wielu banków, dzięki czemu salda te mogą osiągnąć znacznie więcej niż 1 milion USD w ramach ubezpieczenia FDIC2. „Jeśli Chcielibyście to zrobić bezpośrednio w banku, musielibyście założyć inaczej zatytułowane konta lub dosłownie umieścić swoje fundusze w różnych bankach „- mówi Lind.

„Bardziej wygodnym sposobem na zwiększenie zasięgu może być otwarcie jednego konta u dostawcy usług maklerskich, który może automatycznie kaskadować twoje aktywa w całym zasięgu sieci banku, zamiast osobnych depozytów w banku lub wielu bankach” – mówi Lind.

Usługi zarządzania gotówką. Firmy maklerskie nie mają tylu oddziałów, co większość dużych banków, więc w czasach poprzedzających bankowość internetową trudno było im oferować usługi, które wymagały wstępnych wizyt w oddziałach, takich jak bezpośredni depozyt lub płatność za rachunki. Teraz, gdy bankowość internetowa i mobilna jest szeroko rozpowszechniona, niektóre firmy brokerskie oferują szeroki zakres usług, w tym bezpośrednie depozyty, mobilne depozyty oraz płatności internetowe i mobilne, a także możliwości sprawdzania pisowni i karty debetowe powiązane z rachunkami maklerskimi, z których większość wcześniej były wyłącznie domeną banków.

Karty kredytowe powiązane z rachunkami inwestycyjnymi. Niektóre firmy brokerskie współpracują ze stronami trzecimi, oferując swoim klientom karty kredytowe, które mogą stanowić wsparcie dla rachunku inwestycyjnego danej osoby. Na przykład klienci korzystający z karty kredytowej powiązanej z brokerem mogą gromadzić nagrody pieniężne, które są deponowane na ich kontach emerytalnych lub inwestycyjnych.

Ulga od opłat. Opłaty mogą się sumować. Średnia miesięczna opłata za utrzymanie konta wynosi około 5,84 USD. Opłaty bankomatowe dla osób niebędących klientami za korzystanie z bankomatów banku wynoszą średnio 4,69 USD, zgodnie z wartością Bankrate.3

Istnieją sposoby na obejście opłat bankowych – nie wszystkie rachunki czekowe pobierają opłaty za utrzymanie lub są zniesione po przeskoczeniu przez niektóre niskie przeszkody, takie jak ustanowienie bezpośredniego depozytu.

Możesz także rozejrzeć się za niskimi lub bezpłatnymi opcjami, takimi jak te oferowane przez banki internetowe, banki lokalne, kasy oszczędnościowo-kredytowe i firmy maklerskie, w których możesz znaleźć karty debetowe, listy kontrolne, usługi opłacania rachunków i zwrot opłat za bankomat.

Bezproblemowe przelewy na konta maklerskie. Niektóre firmy maklerskie umożliwiają swoim klientom powiązanie czeków i innych kont bankowych z ich kontami inwestycyjnymi. Takie rozwiązanie upraszcza proces przekazywania pieniędzy na rachunki maklerskie i wychodzi z nich – dając klientom dostęp do ich gotówki, kiedy jej potrzebują, lub umożliwiając im szybkie i łatwe dodanie do portfela inwestycyjnego. Co więcej, konsumenci mogą zorganizować aktywa maklerskie, aby pokryć kredyty w rachunku bieżącym na kontach kontrolnych, potencjalnie unikając wysokich opłat.

Tradycyjne funkcje bankowe można nawet dodać do rachunków maklerskich – pozwalając Ci pisać czeki, płacić portfelem cyfrowym lub płacić rachunki bezpośrednio z konta inwestycyjnego.
Niektóre zalety banków

Pomimo poszerzonej oferty firm maklerskich, banki oferują pewne usługi, które trudno znaleźć gdzie indziej. Obejmują one:

Dostępność pożyczek osobistych. Przede wszystkim, firmy i konsumenci szukający pożyczek osobistych zazwyczaj najlepiej udają się do banku. „Firmy maklerskie na ogół nie są w stanie świadczyć tego typu kredytów konsumpcyjnych” – mówi Lind. Oznacza to, że każdy konsument, który potrzebuje kredytu hipotecznego, kredytu samochodowego, pożyczki pod zastaw domu lub pożyczki prywatnej, prawdopodobnie będzie wymagał usług tradycyjnego banku lub specjalistycznego dostawcy online tych produktów kredytowych.

Sposób na ulokowanie kredytu. Jeśli próbujesz ustanowić kredyt lub uzyskać pożyczkę z rzadką historią kredytową, posiadanie ustalonej relacji bankowej z pożyczkodawcą może pomóc ci uzyskać pożyczkę. Oczywiście nie jest to pewne, ale może to być jeden znak na twoją korzyść. Dobra wiarygodność kredytowa oznacza, że ​​masz większą szansę na uzyskanie kredytu, a być może również uzyskanie lepszej (czyli niższej) stopy procentowej od pożyczki. Oznacza to, że możesz być w stanie zapłacić mniej pieniędzy (w procentach) za kwotę pieniędzy, które musisz pożyczyć.

Poczucie komfortu i tradycji. Wielu klientów banków jest po prostu bardziej przyzwyczajonych do chodzenia do banku lub korzystania z usług internetowych banku. Niektórzy ludzie mogą czuć się bardziej komfortowo z usług bankowych i lubią mieć swoje pieniądze w jednym miejscu. Inni ludzie niechętnie zmieniają swoje praktyki bankowe, lub mogą cenić bliską relację w branży, która może być łatwiejsza do znalezienia w lokalnym banku.

Co więcej, banki z oddziałami lokalnymi zazwyczaj oferują klientom wygodne usługi, takie jak posiadanie notariusza w kasie i bezpłatne kontrole gotówkowe.
Pamiętaj, aby zważyć plusy i minusy każdej zmiany

Czy nadal potrzebujesz banku? Podobnie jak większość decyzji finansowych, nie ma jednej słusznej odpowiedzi, tylko odpowiedź, która jest odpowiednia dla twoich szczególnych potrzeb i okoliczności. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji ważne jest zważenie zalet i wad. Zmiany w branży usług finansowych przyniosły konsumentom więcej opcji, co oznacza, że ​​możesz wybrać relację bankową, która działa dla Ciebie.

 

Polecamy:

http://www.gajg.pl/

http://www.angelofdeath.pl/

http://www.ajkshop.pl/

Możesz również polubić

Dodaj komentarz