Quiz dla przedsiębiorców: czy masz to, czego potrzeba, aby odnieść sukces?

Co trzeba zrobić, aby odnieść sukces jako przedsiębiorca?

Rozpoczęcie działalności nie jest dla osób o słabym sercu. Może to być jedno z największych przeżyć życia, ale jest wypełnione przeszkodami i potencjalną porażką.

Czy masz odpowiednią mieszankę przywództwa, doświadczenia, wsparcia, planowania i umiejętności radzenia sobie z trudnymi przeszkodami? Weź udział w naszym quizie dla przedsiębiorców, aby się dowiedzieć.

Postaraj się odpowiedzieć tak szczerze, jak to możliwe, a my przeanalizujemy Twoje wyniki. Na podstawie Twojego wyniku przedstawimy Ci kroki, które możesz wykonać, by spełnić swoje marzenie o zostaniu swoim własnym szefem. Zasugerujemy także zasoby, które pomogą Ci na każdym etapie.

Pomiń quiz przedsiębiorcy i odgadnij jego wynik

Jeśli masz już dobre wyczucie miejsca, w którym pasujesz do skali przedsiębiorczości, być może potrzebujesz pomocy w podjęciu kolejnego kroku.

Pomiń quiz i zapoznaj się z naszymi wskazówkami i zalecanymi zasobami na każdym etapie:
1. Pokaż mi pieniądze!

Bez wątpienia – jesteś materiałem przedsiębiorcy!

Wiesz, jak prowadzić zespół, mieć solidny pomysł na biznes i wiedzieć, jak poradzić sobie z porażką. Rozumiesz wartość planowania z wyprzedzeniem i masz wspierającą sieć przyjaciół i rodziny.

Nie tylko to, ale masz dobrą sytuację finansową i masz niezbędne doświadczenie, aby uruchomić swój biznes.
Co dalej?

Teraz jest świetny czas na przygotowanie biznesplanu i podjęcie kroków w celu uruchomienia własnego biznesu!

Zalecamy zacząć od napisania biznesplanu. Biznesplan pomoże Ci przemyśleć ważne aspekty strategii biznesowej, dzięki czemu zwiększysz szanse na sukces.

Sprawdź nasz bezpłatny szablon planu biznesowego.
2. Partner do góry

Jesteś prawie na miejscu!

Masz wiele elementów, które mogą odnieść sukces, zwłaszcza jeśli chodzi o przywództwo, radzenie sobie z porażkami i planowanie z wyprzedzeniem.

Twoje finanse mogą wymagać trochę pracy, a twój pomysł na biznes mógłby trochę poprawić. Twoje doświadczenie dało ci wspaniały fundament, ale możesz odnieść korzyść od kogoś, kto popchnie cię na wyższy poziom.
Co dalej?

Czas zacząć szukać partnera. Poszukaj kogoś, kto ma mocne strony, które zrównoważy twoje słabości i może dodać Twojej firmie rzeczywistą wartość. To może być dobry przyjaciel, małżonek lub zaufany mentor. Być może nie potrzebujesz oficjalnego partnera biznesowego, ale znajdź kogoś, kto będzie dobrym forum brzmiącym i chętnie dołączy do Ciebie na drodze do założenia firmy.

Sprawdź nasz przewodnik: Jak znaleźć partnera biznesowego.
3. Znajdź mentora

Benjamin Franklin powiedział kiedyś: „Powiedz mi, a ja zapominam, naucz mnie i pamiętam, włącz mnie i uczę się”.

Podczas gdy jesteś podekscytowany możliwością samozatrudnienia, możesz naprawdę nauczyć się czegoś więcej, zanim będziesz gotowy do samodzielnego wyskoczenia. Masz wiele elementów niezbędnych, aby odnieść sukces jako przedsiębiorca, ale skorzystasz z mentora, który może dzielić się swoimi doświadczeniami, aby pomóc Ci się rozwijać.
Co dalej?

Poświęć trochę czasu na zidentyfikowanie mentora, któremu możesz zaufać. Mentor to nauczyciel – strategiczny doradca – do którego obiecujący przedsiębiorca może zwrócić się z pytaniami i uzyskać cenne porady, dostosowane bezpośrednio do branży i specyficznej sytuacji biznesowej.

Sprawdź nasz przewodnik: Jak znaleźć mentora.
4. Hit książki

Masz świetnego ducha, a może nawet solidny pomysł na biznes. Jedyny problem polega na tym, że po prostu nie jesteście jeszcze gotowi do założenia własnego biznesu.

Jesteś esencją niewykorzystanego potencjału i nie mamy wątpliwości, że pewnego dnia odniesiesz sukces. Jednak zanim do tego dojdzie, potrzebujemy montażu z lat 80., który pokazuje ciężką pracę, gromadzenie i uderzanie kluczowych kamieni milowych (a jednocześnie 40 najlepszych hitów w tle).

Z całą powagą potrzebujesz więcej edukacji i doświadczenia. Może to być kurs MBA, ale nie musi tak być. Blog Bplans jest pełen bezpłatnych zasobów i artykułów, które pomogą Ci zacząć. Możesz także wziąć udział w bezpłatnych kursach biznesowych lub po prostu spróbować uruchomić mniejszą wersję swojego pomysłu na biznes, aby dowiedzieć się, co działa, a co nie.

Chodzi o to, że nie wybrałbyś się na długą podróż bez uprzedniego spojrzenia na mapę i zaplanowania swojej trasy. Pomyśl o tym jako o szansie na rozwinięcie mapy, zrobienie planu i zaplanowanie kursu.
Co dalej?

Czas sięgnąć po książki. Na szczęście dla ciebie, jesteś już we właściwym miejscu. Mamy mnóstwo darmowych zasobów, które pomogą Ci zweryfikować twój pomysł na biznes i dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby rozpocząć i pomyślnie rozwijać firmę.

Sprawdź nasz przewodnik: Jak rozpocząć działalność
5. Nie rezygnuj ze swojej codziennej pracy!

Nie jest to łatwe do powiedzenia, ale nie powinieneś jeszcze rozpoczynać własnego biznesu.

Wyjaśnijmy: nie mówimy, aby porzucić swoje marzenie! Twoje serce jest we właściwym miejscu. Zajmie to trochę więcej czasu, zanim powinieneś wyjść na własną rękę.

Czy to oznacza, że ​​powinieneś siedzieć i czuć się źle? Ani trochę!

Istnieje kilka wyraźnych kroków, które możesz wykonać, aby osiągnąć postęp i przygotować się do rozpoczęcia działalności. Możesz pracować, aby poprawić swoją sytuację finansową. Możesz aktywnie rozwijać umiejętności jako lider. Możesz zacząć budować wspierającą sieć przyjaciół i mentorów, którzy nie mają doświadczenia, którego ci brakuje. Możesz wykonać więcej badań, aby zweryfikować swój pomysł na biznes.
Co dalej?

Przede wszystkim zachowaj swoją codzienną pracę. Będziesz potrzebował tego, aby zapewnić sieć bezpieczeństwa finansowego, gdy zaczniesz podejmować kroki, aby zbudować własny biznes. Wielu ekspertów zaleca prowadzenie własnego biznesu przez co najmniej dwa lata, zanim rozważysz przerwanie pracy w pełnym wymiarze godzin. Następnie określ obszary, w których musisz poprawić, i zacznij wyznaczać osobiste cele, które chcesz osiągnąć.

Wniosek

Niezależnie od tego, gdzie jesteś w skali przedsiębiorczości, zawsze jest miejsce na poprawę swojej wiedzy i umiejętności. To zwiększy szanse powodzenia w dłuższej perspektywie.

W Bplans jesteśmy tutaj, aby zaoferować pomoc po drodze. Aby być na bieżąco z naszymi najnowszymi wskazówkami i poradami, możesz zapisać się do aktualizacji wiadomości e-mail lub śledzić nas na Twitterze i Facebooku.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz