4 niezbędne do odniesienia sukcesu w przypadku przejścia z pracy do domu

Widziałeś reklamy w mediach społecznościowych. Zdjęcia i filmy z „życia na laptopie”. Widziałeś posty od innych przedsiębiorców pokazujące swoje samochody, domy i wymyślne biura. Jesteś podekscytowany, aby w końcu zrezygnować z codziennej pracy i pracować w zaciszu swojego domu. Myśl o przejęciu kontroli nad swoim czasem i tym, jak spędzasz swoje dni, jest spełnieniem marzeń. Pożegnasz się ze współpracownikami w ostatnim dniu „pracy” i budzisz się następnego dnia za darmo. Zaczynasz od nowa wiedząc, że twoje biuro znajduje się 10 stóp od twojego łóżka.

Chociaż może się wydawać, że wkraczasz w najbardziej produktywny okres w swoim życiu, jest coś, co musisz wziąć pod uwagę. Praca w domu pozwala kontrolować, ale dzięki tej kontroli twoje wyniki są powiązane z etyką pracy. Przyzwyczailiście się, że ktoś mówi ci, jak spędzić „robocze” godziny. Kiedy wybijałeś zegar, miałeś wyraźne oczekiwania co do tego, co możesz osiągnąć w tym dniu. Kiedy pracujesz w domu, nikt nie mówi ci, co masz robić. Oznacza to, że jesteś odpowiedzialny za swój czas – może po raz pierwszy w życiu.

Jeśli masz zamiar być produktywny i wykonywać zadania, które budują Twój biznes, są cztery wskazówki, które mogą pomóc. Masz ogromną szansę, jeśli rozumiesz, jak ją zmaksymalizować. To może być najbardziej produktywny okres w twoim życiu, w którym rozwijasz biznes, o którym marzyłeś, jeśli zbudujesz go we właściwy sposób.
1. Miej plan na twoje dni i zadania.

To niesamowite i przerażające, jak wielu nowych przedsiębiorców próbuje „uskrzydlić”. Nie ma planu na to, jak wykorzystasz swój czas i jakie zadania musisz wykonać. Potrzebujesz prawdziwego planu i powinieneś go regularnie aktualizować. Usiądź i wytycz swój rok, a następnie podziel zadania na miesiące i tygodnie. Podziel go jeszcze bardziej, planując swoje dni poprzedniej nocy.

Plan i lista zadań pomaga w osiągnięciu głównych celów. Dobrą rzeczą jest to, że żyjemy w czasie z wieloma narzędziami i oprogramowaniem. Możesz pobrać aplikację lub użyć oprogramowania na komputer lub laptop. Skorzystaj z narzędzi i wykorzystaj je, aby się zorganizować. Organizacja ma kluczowe znaczenie dla wydajności jako przedsiębiorcy.

Powiązane: 11 sposobów na uniknięcie zakłóceń i koncentrację
2. Praca przerwana na bloki czasu.

Łatwo się rozpraszasz, gdy jesteś w domu. Netflix do Ciebie dzwoni. Media społecznościowe proszą o Twój czas. E-maile, nieoczekiwane sprawy i setki innych rozrywek mogą wciągnąć cię w czarną dziurę nieproduktywnie. Pamiętajcie, nikt nie mówi wam, co zrobić z tym czasem. W blokach jest moc. Ustawiłeś określony czas pracy. Uczyń to realistycznym. Pracujesz przez godzinę, a następnie bierzesz 15-minutową przerwę lub cokolwiek działa. Pracuj ciężko podczas tego bloku i nagradzaj się przerwą. Nie staraj się być super przedsiębiorcą – rób swoje przerwy.

Powiązane: Spojrzenie na wymagający harmonogram Elon Musk, który pracuje w 5-minutowych automatach, pomija śniadanie i unika wiadomości e-mail
3. Odetnij sobie trochę luzu.

Będą dni, kiedy będziesz w ogniu i dni, kiedy nie zrobisz zbyt wiele. Jeśli umieściłeś plan na swoim miejscu i zorientowałeś się, że masz klocki, zrób sobie trochę luzu, kiedy masz dzień wolny. Przedsiębiorczość dotyczy wolności. Chodzi o to, aby mieć kontrolę nad swoim czasem. Możesz uderzyć w rowek i opracować systemy, które pomogą ci osiągnąć wszystkie twoje cele. Przestań się lenić, kiedy chcesz wziąć dzień wolny. Zdejmij dni. Stwórz plan, który zapewni Ci elastyczność.

4. Zachowaj odpowiedzialność.

Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie produktywności jest posiadanie odpowiedzialności w swojej firmie. Dzisiejsza technologia i dostęp ułatwiają to. Możesz dołączyć do grup dyskusyjnych, zatrudnić partnera odpowiedzialnego i współpracować z przedsiębiorczymi przyjaciółmi. Spotykasz się i planujesz, co każdy przedsiębiorca osiągnie w określonym czasie. Odpowiedzialność może być główną strategią, która pomoże rozwinąć Twój biznes.

Udane przedsięwzięcia powstają, gdy codziennie spędzasz dzień na pracy. Potrzeba wielu produktywnych dni, aby osiągnąć swoje główne cele. Praca w domu jest darem i szansą. Zrób to, licząc, mając plan i mądrze wykorzystując swój czas.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz