Budowa i budżet

Większość zmian w podatkach i wydatkach w budżecie na 2014 r. Zawarto w Czerwonej Księdze Skarbu. Szczegóły ważne dla konkretnych branż, takich jak budownictwo, są rzadko zgłaszane w mediach. KCS Construction Advice wydobyło szczegóły z czerwonej księgi budżetu skarbu 2014, które prawdopodobnie wpłyną na branżę budowlaną. Ogólnie perspektywy są dobre. Budżet 2014 przewiduje szybszy wzrost gospodarczy. Do maja 2014 r. Gospodarka odzyska ostatecznie całą produkcję, którą straciła w czasie recesji. Wrócimy więc do miejsca, w którym byliśmy w 2008 roku. Być może nie zabrzmi to zbyt dobrze, ale z uwagi na stan finansów publicznych i niemal całkowite załamanie bankructwa, które spowodowało wszystkie kłopoty, mogło być znacznie gorzej. A kiedy istniejące dane zostaną zrewidowane w górę, uważamy, że dane liczbowe pokażą, że kamień milowy na odzyskanie może już być osiągnięty dużo wcześniej niż w maju. Tak więc od daty budżetu na 2014 r. Produkcja krajowa przekroczy poziomy sprzed recesji, a Wielka Brytania będzie rosła szybciej niż jakakolwiek większa gospodarka uprzemysłowiona, znacznie szybciej niż reszta Europy. Ale w nadchodzących latach może pojawić się lekki minus dla branży budowlanej i nabywców domów. Do wiosny 2015 r. Stopy procentowe zaczną rosnąć w kierunku bardziej normalnych poziomów. Sądzimy, że pierwszy kwartalny wzrost procentowy nastąpi prawdopodobnie po wyborach powszechnych w maju 2015 roku.

Korzyści budżetowe 2014 dla budownictwa

Sam budżet na 2014 r. Podwoił się do kwoty 500 000 GBP na ulgę podatkową z tytułu inwestycji gospodarczych, którą przedsiębiorstwa mogą wyliczyć na podstawie swoich bezpośrednich zobowiązań podatkowych. Jest to dwadzieścia razy więcej niż kwota dozwolona przed rokiem 2012. Budżet 2014 tworzy także 500 milionów funtów „Fundusz Finansowania Budowniczych” w celu zapewnienia pożyczek dla małych i średnich deweloperów mieszkaniowych i tworzy Korporację Rozwoju Urbanistycznego dla nowego Garden City w Ebbsfleet koło Gravesend z zamiar budowy 15 000 nowych domów. W budżecie na 2014 r. Przewidziano dodatkowe 140 mln funtów na nowe naprawy powodzi, które ucierpiały w wyniku poważnych powodzi, i dają 200 mln funtów na utworzenie „funduszu wyzwoleńczego w Potholes”. Nie przed czasem, możesz powiedzieć. Jeśli tak jak autor tego artykułu, twój samochód nie tak dawno uderzył w dziurę w garażu na autostradzie, pozostawiając ją płaską oponą i uszkodzoną obręczą koła. Władze lokalne będą musiały ubiegać się o udział w funduszu, aby wypełnić dziury, z których wiele powstało w wyniku ekstremalnych warunków pogodowych w ostatnich latach. W Czerwonej księdze budżetu na 2014 r. Stwierdza się, że od 2012 r. Rząd ukończył 1 900 projektów infrastrukturalnych, w tym ponad 550 projektów drogowych i kolejowych. Rządowa pożyczka „Help to Buy” wspiera ponad 25 000 rezerwacji na nowe domy. Ponad 6000 gospodarstw domowych wprowadziło oferty dla domów wspieranych przez program gwarancji hipotecznych w ciągu pierwszych 3 miesięcy. Poziomy zatwierdzeń planistycznych są na poziomie 5 lat.

Samozatrudnieni budowlańcy i podwykonawcy z zadowoleniem przyjmą uproszczenie systemu podatkowego zaproponowanego w budżecie na 2014 r. Rząd chce, aby system podatkowy był prostszy do zrozumienia, prostszy w stosowaniu i tańszy w administrowaniu. Od 2016 r. Obecny kłopotliwy proces płacenia stosunkowo niewielkiej kwoty w tygodniowych składkach na ubezpieczenie społeczne klasy 2 zostanie zastąpiony przez system dodawania należnej kwoty do rocznej oceny podatkowej w tym samym czasie, w którym szacowany jest składka ubezpieczenia społecznego klasy 4. Dlaczego tak długo, aż budżet na 2014 r. Doprowadzi do tej sensownej zmiany, jest tajemnicą. Klasa 2 jest czymś, co niektórzy nowozatrudnieni ludzie nawet nie wiedzą, że w ogóle istnieją i w końcu zapominają płacić. Nie ma prawdziwego powodu, dla którego nie powinien on być rozliczany oddzielnie od klasy 4 i być przedmiotem oddzielnego systemu zbiórki.

Infrastruktura budżetu 2014

Duża część Wielkiej Brytanii poniosła ciężkie powodzie. Budżet 2014 obiecał zapewnić 140 milionów nowych funduszy na odbudowę i naprawę szkód powodziowych. Te pieniądze stanowią dodatek do kwoty 2,4 miliarda funtów przewidzianej już w inwestycjach związanych z ochroną przeciwpowodziową, która wejdzie w życie w 2015 roku. A rząd wreszcie przygotował odpowiednią strategię planowania przeciwpowodziowego, którą ogłosi jeszcze w tym roku. Budżet 2014 wskazuje na szansę, że projekt HS2 zostanie przyspieszony, a jego ukończenie zaowocuje sześcioma latami, a rewitalizacja stacji Euston będzie znacznie szersza niż pierwotnie proponowano. Nowym menedżerem HS2 jest człowiek, który kierował budową Olimpiady w 2012 roku. Tak więc istnieje szansa, że ​​HS2 zostanie ukończone na czas iw ramach budżetu, chociaż nawet przy przyspieszonym harmonogramie duża liczba z nas może nadal nie być żywa, aby zobaczyć jeden z pociągów. Budżet 2014 proponuje 270 milionów funtów do wydania na Most Brama Mersey i znalazł 20 milionów funtów wydanych na Katedry w uznaniu ich historycznego znaczenia i roli w nadchodzącej pamięci o pierwszej wojnie światowej.

Wzrost płac minimalnych o 3% do 6,50 GBP za godzinę został ogłoszony przed budżetem 2014, przy mniejszym wzroście wskaźnika praktykantów młodzieży o 2% od października 2014 r. Obecny system pomocy w spłatach odsetek od kredytu hipotecznego, który otrzymują osoby zasiłki otrzymywane przez państwo są przedłużane do 31 marca 2016 r. Mniej mile widziane dla agresywnych planistów podatkowych będzie jednak ogłoszenie w budżecie 2014, że system podatkowy dla osób, które kupują domy w imieniu firmy, aby uniknąć podatku gruntowego skarbowych jest zaostrzony. Cło w wysokości 15% będzie płatne od kwietnia 2015 r. Za nieruchomości o wartości ponad 2 mln £. Dalsze zmiany w nieruchomościach o niższej wartości rozpoczną się w 2016 r. W budżecie 2014 zaznaczono zamiar wprowadzenia strategicznego przeglądu gruntów w celu uwolnienia większej ilości gruntów pod budowę, a rząd przedstawi nowe propozycje dotyczące budowy „Zero Carbon Homes”. Stawka „Opłata zbiorcza” wynosi 2 GBP za tonę, ale zwolnienia z aktualnie dostępnej opłaty zostaną zawieszone w kwietniu 2014 r. I pozostaną zawieszone do czasu, aż Komisja Europejska zdecyduje, czy zwolnienia są legalne. Podatek od składowania odpadów wzrośnie w 2015 r. Zgodnie z inflacją (prawdopodobnie o około 2%). Progi VAT wzrosną do 81 000 £ w dniu 1 kwietnia 2014 r., Ale nowe propozycje budżetu na rok 2014 będą ostatecznie skutkować naliczeniem podatku VAT od niższej ceny, gdy klient otrzyma natychmiastową zniżkę na płatności w zależności od terminowej płatności.

W budżecie na 2014 r. Proponowane są również obniżki stawek dla firm, które zlokalizowały Strefy Enterprise do 31 marca 2018 r. Rząd proponuje układ lokalny dla Glasgow i jeśli rząd Szkocji dopasuje swoje własne finansowanie, rząd zainicjuje badanie w celu poprawy A1 między Newcastle i Edynburgiem. Rząd wspiera także rządową inicjatywę Irlandii Północnej dla pilotażowej strefy Enterprise w Colerain. W budżecie na 2014 r. Wskazano zmiany w rozporządzeniach dotyczących planowania, które ułatwią modyfikację parkingów i udogodnień komunalnych, a rząd chce również łatwiejszego korzystania z aplikacji do „zmiany sposobu użytkowania”. Równolegle z tymi propozycjami rząd twierdzi, że ściśle współpracuje z sądownictwem, aby nowe sądy ds. Planowania przybyły od kwietnia 2014 r., Aby działały lepiej i ma na celu zaoszczędzenie niepotrzebnych kosztów sądowego przeglądu w spornych wnioskach o planowanie.

Budżet na 2014 r. Gorzki.

Pochowany w budżecie na 2014 r. Jest nieprzyjemnym, niewielkim postanowieniem. Mówi po prostu: „Rząd” zmodernizuje „i wzmocni uprawnienia do windykacji HMRC, aby odzyskać aktywa finansowe z rachunków bankowych dłużników, którzy mają ponad 1000 funtów podatku”. Jest to nowe postanowienie, które zaalarmuje każdego, kto ma firmę, a nawet każdego, kto ceni sobie swobody obywatelskie. Mówiąc prościej oznacza to, że budżet 2014 proponuje HMRC prawo do pobierania pieniędzy z konta bankowego, jeśli uważasz, że jesteś winien podatek. Jeśli po dalszych zapytaniach okaże się, że nic nie jesteś winien, dostaniesz pieniądze. Wiele firm z branży budowlanej byłoby wdzięcznych za podobne uprawnienia, aby pomóc sobie w zawartości kont bankowych, gdy ktoś jest winien pieniądze. Jednak osoby prywatne muszą udać się do sądu i wysłać komornika, aby uzyskać należne mu kwoty. HMRC, jak się teraz okazuje, otrzyma uprawnienia do pobierania pieniędzy z naszych kont bankowych, kiedy i kiedy będzie chciał i będzie do nas, aby udowodnić, że nie jesteśmy mu to winni, zanim będziemy mogli go odzyskać. Do tego czasu poniosłybyśmy cierpienie i niedogodności związane z ciężką próbą, a firmy mogły zostać zrujnowane z powodu braku płynnej gotówki. Więc może być bezpieczniej trzymać nasze pieniądze pod łóżkiem, w szopie w ogrodzie lub robić to, co zwykł robić Harry Enfield, przyjaciel „Loadsamoney”, nosić go na taczce.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz