Niższe krajowe ceny energii

Po latach gwałtownego wzrostu cen perspektywy brytyjskich cen energii w Wielkiej Brytanii w marcu 2014 r. Stały się o wiele jaśniejsze. Nie jest wykluczone, że ceny mogą nawet nieco spaść w średnim okresie, ale w przeciwnym razie istnieje prawdopodobieństwo, że od pewnego czasu nie będą dalsze podwyżki krajowych cen energii. Jedyną muchą w maści jest kryzys na Ukrainie, który spowodował nagły skok cen hurtowych gazu na początku marca 2014 roku. Ale jeśli Rosja ograniczy swoje działania wojskowe na Krym i pozostanie poza resztą Ukrainy, to szanse są kryzys ustabilizuje się, a krajowe ceny energii pozostaną nienaruszone. Tylko najgorsze scenariusze strzelaniny na pełną skalę lub wojny gospodarczej będą miały znaczący wpływ na krajowe ceny energii w Wielkiej Brytanii. Przyczyny tej dobrej nowiny są kilkakrotne, a większość z nich może mieć trwały efekt.

Fracking w USA

ceny energii

Fracking for gas

Niezależnie od środowiskowych zalet i wad szczelinowania gazu nie ma wątpliwości, że miało to dramatyczny wpływ na krajowe ceny energii w Stanach Zjednoczonych. Ceny gazu w USA stanowią jedną trzecią wartości w Europie. Chociaż w Wielkiej Brytanii i Europie do tej pory nie odnotowano żadnego bezpośredniego efektu, ceny gazu na rynku światowym muszą mieć wpływ na perspektywy hurtowych kontraktów gazowych, które wymieniają odnowienie. Jednym z problemów w Wielkiej Brytanii, który powoduje opóźnienie między globalnymi zmianami cen, a ich wpływem na krajowe ceny energii, jest przedział, który występuje przed zmianą cen w drodze do tego, co krajowe firmy zaopatrzeniowe płacą za kupowany przez siebie gaz. I to cena gazu ma kluczowe znaczenie dla krajowych cen energii. Większość energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii wytwarzana jest w elektrowniach opalanych gazem. Brytyjscy producenci negocjują umowy gazowe z dostawcami, a wiele z nich wkrótce pojawi się na odnowienie. Nie ma wątpliwości, że ceny, które będą w stanie negocjować, będą znacznie niższe niż te, które udało im się osiągnąć w ostatnich latach. A konkurencja i reżim regulacyjny, który pośrednio reguluje ceny energii w Wielkiej Brytanii, doprowadzi w oszczędności zostały przekazane konsumentom w postaci niższych krajowych cen energii, niż można by się było spodziewać.

Zmiany w Green Levy

Ale działają też inne wpływy. Pod koniec 2013 r., Wraz z ważnymi wyborami, które odbędą się w maju 2014 r. I wyborami powszechnymi w maju 2015 r., Rząd Wielkiej Brytanii zaczął wreszcie bać się potencjalnego gniewu wyborców, zwłaszcza starszych wyborców, którzy głosują dużą liczbą osób i którzy zaczynają czuć; mocno dotknięte wysokimi krajowymi cenami energii. Tak więc rząd dokonał zmian w sposobie, w jaki gromadzi pieniądze, których potrzebuje na swoje inicjatywy w zakresie oszczędzania energii. Do niedawna koszty były bezpośrednio związane z rachunkami za energię. Jednak ze względu na wpływ tej opłaty na wysokie ceny energii w kraju rząd zmienił kierunek.

W ruchach niepożądanych ekologom rząd wycofał się z części tzw. „Zielonej opłaty”, w nadziei na obniżenie krajowych cen energii. System ECO, który zmusił firmy energetyczne do udzielania darmowej izolacji rodzinom o niskich dochodach, ma zostać zreformowany. Program kosztuje około 1,3 miliarda funtów rocznie i dodaje około 50 funtów do krajowych cen energii. Odtąd ma być finansowany przez rząd za pośrednictwem systemu podatkowego. Najbardziej nieprzyjemne dla ekologów są jednak towarzyszące plany spowolnienia nakładania na firmy energetyczne wymogu spełnienia kluczowych celów w zakresie efektywności energetycznej. Oznacza to, że firmy energetyczne nie będą musiały instalować tylu ścian mieszkalnych i izolacji poddasza w domach. Efekt obniży krajowe ceny energii, ponieważ koszty przedsiębiorstw energetycznych zostaną zmniejszone. I istnieje prawdopodobieństwo, że rząd zainicjuje oszczędzanie, które zostanie przekazane klientom w postaci niższych cen energii w kraju, ponieważ tym razem rząd będzie uważnie obserwował. Oftgem wydaje groźny odgłos na temat zapytania o konkurencję.

Stabilne krajowe ceny energii, które nadejdą

Dostawcy energii elektrycznej z Wielkiej Szóstki już w różnym stopniu już podjęli zobowiązanie do utrzymania krajowych cen energii do obecnego poziomu aż do wiosny 2015 roku. Scottish and Southern Energy (SSE) już obniżyła swoje ceny na Taryfy Dual Fuel o 3,5% od W marcu 2014 r. I zamroziła swoje ceny za tak dalece jak w 2016 r. Nie wyklucza to obniżek cen w tym okresie. SSE jest większym graczem niż myślisz. Handluje jako SWALEC w Walii i dostarcza dużo południowej Anglii, z 10 milionami klientów. SSE zrezygnowało z trzech projektów farm wiatrowych z brzegu. To wszystko oznacza, że ​​od końca 2013 r. Do wiosny 2015 r. Nie będzie żadnych wzrostów i istnieje szansa, że ​​wszyscy dostawcy pójdą w ślady SSE i zamrożą ceny w 2016 r., A wtedy niższe ceny kontraktów być w sytuacji, która powinna ograniczyć podwyżki cen energii do znacznie niższych poziomów, niż byliśmy przyzwyczajeni. Jeden czerwony śledzia w warzywie jest jednak obietnicą Partii Pracy, że jeśli wygrają wybory ogólne, zamrozi krajowe ceny energii na 20 miesięcy. Nie jest jednak jasne, jaki wpływ będzie miała taka obietnica. Z jednej strony w tym okresie nie mogło być wzrostu cen energii w tym okresie. SSE ogłosiło już zamrożenie cen przez 8 z tych 20 miesięcy, a oczywiste jest, że firmy mogą się przed tym zamrozić, zanim zaczną zamarzać i wystawiać ceny na pokrycie kosztów. Później mogą podnieść ceny natychmiast po zakończeniu zamrożenia. Plany Partii Pracy mogą więc doprowadzić do wyższych cen energii w kraju, ponieważ firmy podejmują środki ostrożności, aby ukryć się przed dwudziestomiesięcznym zamrożeniem. Konsumenci nie mogą spodziewać się wiele w drodze jakiejkolwiek długoterminowej ulgi w cenach energii krajowej z interwencji politycznej.

Najlepszym sposobem na uzyskanie prawdziwych oszczędności bez czekania, aż politycy będą mieli wpływ na krajowe ceny energii, jest zwiększenie krajowej efektywności energetycznej w domu i od czasu do czasu sprawdzanie cen oferowanych przez różnych dostawców, w razie potrzeby zmianę dostawców. Zmiany w sposobie sprzedawania taryf są już w przygotowaniu. Rząd uzgodnił z dostawcami energii, że nadszedł czas na uproszczenie oszałamiającego zestawu dostępnych taryf i ograniczenie każdego dostawcy do zaledwie czterech. Powiedziawszy, że krajowe porównanie cen energii nadal będzie trudne między dostawcami, których taryfy będą się różnić i których terminy zmian cen nie będą się pokrywać. Jeśli jednak klienci regularnie korzystają z witryny internetowej USwitch, aby sprawdzić, w jaki sposób ich krajowe ceny energii są porównywalne z oferowanymi w ofercie, można uzyskać znaczne oszczędności w wysokości setek funtów rocznie, zachowując najwyższą wartość w danym momencie. Jest to warte wysiłku, a kiedy klienci raz lub dwa razy skorzystali z tej strony, to wymaga to niewielkiego lub żadnego wysiłku, aby sprawdzić taryfy co kilka miesięcy. Ale często najbardziej dotknięci wysokimi cenami energii w kraju są osoby starsze i wrażliwe. A te grupy mają najmniejszy dostęp do Internetu. Tak więc przyjaciele i rodzina mogą od czasu do czasu sprawdzać ceny dla osób wymagających szczególnej troski. Ludzie, którzy nigdy się nie zmienili, mają największe oszczędności.

Więcej oszczędzania

Drugi ciąg, łuk oszczędnościowy to energooszczędność w domu. Konsumenci domowi powinni używać energooszczędnych żarówek, instalując oświetlenie LED wszędzie tam, gdzie to możliwe, i wykorzystywać wszelkie bezpłatne oferty i dotacje na instalację izolacji. Znaczne oszczędności kosztów są dostępne po prostu przez obrócenie termostatu o jeden stopień, a większość domów może z łatwością tolerować większy przekrój.

Ale ostatnią kwestią wpływającą na krajowe ceny energii jest duża różnica w tym, co przedsiębiorstwa energetyczne obciążają swoich klientów polecania zapłaty, a nie klienci, którzy płacą po otrzymaniu rachunku. Najgorszy wpływ mają klienci, którzy płacą za pomocą liczników przedpłaconych. Paradoksalnie ludzie płacący z góry płacą najwyższe krajowe ceny energii. W miarę możliwości powinieneś zapłacić za pomocą polecenia zapłaty, aby uzyskać największe oszczędności. Jednak niektórym osobom dysponującym ograniczonymi budżetami trudno jest tak zarządzać i czuć niesprawiedliwie, że nawet jeśli płacą rachunki na czas, a nawet na wczesnym etapie, wciąż płacą więcej niż konsumenci z polecenia zapłaty, którzy czasami skutecznie zalegają z płatnościami. Firmy energetyczne twierdzą, że przyczyną tych rozbieżności są koszty. Mówią, że płacenie kwartalnych rachunków kosztuje więcej niż w przypadku poleceń zapłaty. To może być prawdą, ale różnice nie mogą być tak wysokie, jak twierdzą firmy. Różnica jest bardzo różna w różnych firmach z niewielką liczbą małych dostawców, którzy nie mają żadnej różnicy. Firmy twierdzą również, że płatnicy z kwartalnym rachunkiem są bardziej skłonni do niewywiązania się z płatności. To również może być prawdą, ale nie ma powodu, dla którego ludzie płacący rachunki powinni płacić za tych, którzy tego nie robią. To problem dla dostawców. Jest w tym spór, że metry przedpłacone kosztują więcej niż liczniki, ale różnica jest znacznie mniejsza niż kiedyś. Współczesne liczniki kart są bardziej niezawodne niż stare sloty do gier automatycznych, a prawdopodobieństwo, że koszty te nie są tak wysokie, jak twierdzą firmy. Podejrzewa się, że firmy wiedzą, że ich klienci obsługujący polecenia zapłaty są najbardziej wyrafinowanymi i najprawdopodobniej przełączają się i korzystają z usług swoich innych klientów, którzy tego nie robią. W rzeczywistości klienci polecenia zapłaty są zwykle największymi użytkownikami i są najcenniejsi dla firm, więc starają się je zachować. Podczas gdy klienci Pre-Payment Meter często utknęli, ponieważ czasami są obciążani dużymi kwotami, aby ich licznik zmienił się na taki, który dawałby tańszy gaz i energię elektryczną. Jedną z nich jest zmiana dostawcy na EDF, jeśli masz miernik przedpłaty. Krajowe ceny energii EDF są zwykle konkurencyjne dla klientów Pre Payment Meter w każdym przypadku. Ale firma zmieni liczniki na licznik rozliczeniowy bez opłat, a gdy zmiana nastąpi, klienci mogą swobodnie rozglądać się za najlepszą możliwą ofertą. EDF nie prowadzi też kontroli kredytowej, której niektóre firmy naliczają i pobierają za klient chce przejść na standardowy licznik kredytu.

Jednak na początku marca 2014 r. Pojawiło się bardziej prawdopodobne wyjaśnienie dla niższych klientów polecenia zapłaty płacących niższe krajowe ceny energii. Okazało się, że firmy energetyczne zasiadają za ponad 400 milionów funtów nadpłat, które ludzie zapomnieli odzyskać po przeniesieniu lub zmianie dostawcy. Firmy powiedziały, że mają trudności z kontaktem z klientami. Trudność z kontaktem z osobą, która właśnie zmieniła dostawcę, nie jest jasna. Nadal będą żyć pod tym samym adresem. Pozostali, którzy się przeprowadzili, będą prawie zawsze mieć to samo konto bankowe, więc dostawcy mogą po prostu wysłać pieniądze z powrotem na rachunek bankowy, z którego pobierali oni polecenia zapłaty. Tak by się stało, gdyby klient twierdził. Tak więc klienci polecenia zapłaty wystawiają od czasu do czasu premię dla dostawcy, gdy ludzie przepłacają.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz