Jak zidentyfikować swoje mocne i słabe strony #2

Uściślij swoje listy.

Zobacz także: Skąd wiesz, jeśli masz dobry pomysł na biznes?

3. Wykonaj test osobowości

 

Oprócz czasu, który poświęciłeś na rozmyślanie o sobie i opiniach zebranych od innych, testy osobowości są kolejnym przydatnym zasobem, który pomoże Ci zidentyfikować mocne i słabe strony. Oto niektóre z moich ulubionych:

Wskaźnik typu Myers-Briggs (MBTI):

 

Test MBTI jest złotym standardem dla testów osobowości na poziomie korporacyjnym. Kilka lat temu mój poprzedni pracodawca zapłacił za instruktora, który zarządza testami i prowadzi nas przez nasze wyniki (jestem ENFP, na wypadek gdybyś się zastanawiał).

 

Test mierzy cię w ramach czterech obszarów: energii (introwertyk kontra ekstrawertyk), podejmowania decyzji, przyjmowania informacji i zbliżania się do świata zewnętrznego.

 

Możesz wziąć oficjalny test za 49,95 $, ale jeśli chcesz zacząć od bezpłatnej wersji podobnego testu, spróbuj testu osobowości Junga.

DISC Testowanie osobowości

 

Kolejny wysoko oceniany test osobowości na poziomie korporacyjnym. Przy innej pracy odbyłem dwudniowe rekolekcje z moimi współpracownikami. Pośród pełnego harmonogramu lodołamaczy, wycieczek po linach i gier, rozmawialiśmy także o tym, jakim typem DISC byliśmy i jak moglibyśmy się najlepiej odnieść do siebie (jestem przy okazji D / SI).

 

Ponownie, istnieje pełna ocena, którą można kupić za 29 USD, lub możesz wypróbować ich bezpłatną ocenę.

StrengthsFinder 2.0

 

Kiedy byłem na studiach, byłem w zespole wykonawczym naszego samorządu studenckiego. Musieliśmy przeczytać dwie książki opracowane przez organizację Gallup: „Najpierw złam wszystkie zasady” i „Teraz odkryj swoje mocne strony” (od tego czasu opublikowano ponownie jako StrengthsFinder 2.0).

 

W książkach znalazł się kod do przejęcia testu Strengths Finder, który określa twoje pięć najlepszych „motywów talentu” (moje były Achiever, Ideation, Harmony, Learner i Woo). Będziesz musiał kupić książkę – ebook Kindle kosztuje tylko 10,99 $ – aby uzyskać kod dostępu do testu.

 

Jednak spośród wszystkich tych testów osobowościowych test StrengthsFinder jest najbardziej ukierunkowany na pomoc w zrozumieniu unikalnych talentów, które masz do zaoferowania światu.

 

Jak fascynować

 

Niedawno pomogłem zespołowi w Palo Alto Software ukończyć nowy test oceny osobistej stworzony przez Sally Hogshead dla jej książki „How the World Sees You”. Po udzieleniu odpowiedzi na 28 pytań, ten test umieści Cię w jednym z 49 możliwych „archetypów” . ”

 

Cechą wyróżniającą ten test jest to, że zbliża się on do wyników z aspektu brandingu: co czyni cię wyjątkowym i jak należy go wykorzystywać, aby przekazywać swoje mocne strony innym? Wyniki dają ci także „uśpioną” przewagę, co jest kolejnym sposobem omawiania możliwej słabości.

 

Ponownie, jeśli kupisz książkę, otrzymasz kod dostępu do pełnego raportu, ale możesz też zdać test za darmo.

Czy jesteś materiałem dla przedsiębiorców?

 

Ten jest bardziej dla zabawy. To nasz nowy Quiz Bplanów, a kiedy odpowiesz na siedem pytań, powiemy ci, czy jesteś gotowy, aby rozpocząć własną działalność.

 

Ten ma być lekkomyślny, ale nie zdziw się, jeśli okaże się dość dokładny, i daje kilka pomysłów na temat rozwoju i rozwijania nowych umiejętności.

 

Zastrzeżenie: Testy osobowości są trochę jak horoskopy – są na tyle ogólne, że można je zastosować do jak największej liczby osób. Częściej niż nie, twój wynik będzie w większości adekwatny do tego, jak widzisz siebie, podczas gdy brakuje unikalnych szczegółów, które naprawdę sprawiają, że jesteś tym kim jesteś.

 

Jeśli możesz połączyć szerokie pociągnięcia testu osobowości z drobnymi szczegółami dostarczonymi przez własną samoocenę i opinie innych, zaczniesz dostrzegać całkiem dobry obraz swoich mocnych i słabych stron. Testy osobowości są również bardzo przydatne, jeśli chodzi o podanie wspólnego języka i terminów do wyrażenia mocnych i słabych stron.

Zobacz też: Dlaczego introwertycy czynią świetnych przedsiębiorców – Plus 5 wskazówek dla przedsiębiorczego introwertyka

 

4. Wypróbuj nowe rzeczy

 

Jednym z problemów związanych z określaniem mocnych i słabych stron jest brak doświadczenia. W niektórych przypadkach możesz spojrzeć na listę słabych punktów i zauważyć, że najczęściej sprowadza się do „Nie wiem, nigdy nie próbowałem.” Na przykład, skąd wiesz, czy masz zdolności sportowe lub artystyczne, jeśli nigdy nie próbowałeś zrobić czegoś sportowego lub artystycznego?

 

Jestem wielkim zwolennikiem pchania się do rozwoju poprzez robienie rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiłeś. Szczerze mówiąc, jeśli nie chcesz wypróbowywać nowych rzeczy, oto twój wynik testu osobowości: nie bądź przedsiębiorcą.

 

Jeśli jednak chcesz spróbować nowych rzeczy, które pozwolą Ci zidentyfikować mocne i słabe strony, oto kilka grup doświadczeń, które nie wymagają dużo czasu i pieniędzy:

 

Kreatywne doświadczenia:

 

Malowanie / rysowanie: Chwyć pędzel, trochę tanich farb i trochę papieru (lub płótna) i obserwuj film instruktażowy YouTube.

Śpiewasz: Być może udało ci się uniknąć baru karaoke, ale przepchnij swój strach przed zażenowaniem i zaśpiewaj niektóre z ulubionych piosenek.

Tańczenie: YouTube znowu się przyda, bo są tysiące samouczków tanecznych. W zaciszu własnego domu możesz ćwiczyć raz za razem, aż myślisz, że tańczysz.

Wideo: Żyjemy w niesamowicie ekscytującym czasie, w którym wielu z nas ma podstawowy sprzęt wymagany do zrobienia filmu z jakością filmu, bezpośrednio w naszej kieszeni. Rzuć sobie wyzwanie, aby utworzyć 15- lub 30-sekundowy film z jednym głównym celem: zachęcić widzów do emocjonalnej reakcji.

Gotowanie: postępuj według przepisu w książce kucharskiej, odwiedź Allrecipes lub obejrzyj kolejny film z YouTube. Zrób posiłek, który smakowałeś w restauracji, ale nigdy nie próbował robić w domu. Możesz być zaskoczony, aby znaleźć umiejętność, która pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Standup Comedy: Wiele miast ma otwarte noce w klubach komediowych. Czujesz się odważny? Postaraj się napisać pięciominutowy zestaw dowcipów i wykonuj je dla kompletnych nieznajomych (pro tip: zaproś kilku przyjaciół wraz ze wsparciem moralnym).

 

Doświadczenia techniczne:

 

Uruchom własną stronę internetową: Nie jesteś pewien, co trzeba zrobić, aby uruchomić stronę internetową? Usługi takie jak Squarespace sprawiają, że niezwykle łatwo jest wypróbować.

Podstawy analityczne Google Digital: weź bezpłatny kurs online i dowiedz się, co sprawia, że ​​niektóre witryny działają lepiej niż inne.

CodeAcademy: Możesz nauczyć się programowania komputera całkowicie za darmo.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz