Jak zidentyfikować swoje mocne i słabe strony #3

Doświadczenia finansowe:

 

Inwestowanie: istnieją teraz aplikacje takie jak Stash, które pozwalają zacząć inwestować za jedyne 5,00 USD. Poczytaj o inwestowaniu, a przede wszystkim zmocz stopy małymi ilościami.

Twoje własne finanse: zawsze jestem zaskoczony tym, jak wielu osobom nie udaje się zarządzać swoimi pieniędzmi z osobistego budżetu. YouNeedABudget jest doskonały dla początkujących budżetodawców, którzy potrzebują wielu instrukcji dotyczących zarządzania osobistymi przepływami pieniężnymi.

 

Doświadczenia sportowe:

 

Wspinaczka: Większość ośrodków wspinaczki skałkowej ma rozsądne ceny, cały niezbędny sprzęt i ekspertów, którzy mogą ci pomóc. To świetny sposób na spędzenie kilku godzin, a nic nie przebije uczucia sukcesu, kiedy możesz zadzwonić dzwonkiem u szczytu ściany.

Trenuj na 5K: To może zająć ci kilka tygodni, ale dzięki darmowej kanapy do aplikacji 5K i przyjacielowi, bieganie w pierwszym wyścigu 5K może być bardzo zabawnym i satysfakcjonującym wyzwaniem.

Joga: Niezależnie od tego, czy otrzymasz ofertę Groupon na gorącą jogę w swoim mieście, czy po prostu wrzucisz film na YouTube (joga z filmami Adriene jest ulubionym filmem), próba jogi da ci kolejną warstwę autorefleksji, gdy będziesz zwracać uwagę na swoje ciało podczas sesji.

 

Doświadczenia biznesowe:

 

Udemy: Niedawno ręcznie wybraliśmy 14 kursów online, które pomogą Ci rozwinąć wiedzę biznesową. Większość kursów kosztuje zaledwie 20 USD.

Coursera: Możesz także wypróbować bezpłatne kursy biznesowe online. Jeśli Coursera nie ma tego, czego szukasz, masz wiele innych darmowych opcji: Stanford Online, MIT OpenCourseWare i EdX.

Program SBA: administracja ds. Małych firm w Stanach Zjednoczonych współpracuje z wieloma lokalnymi partnerami, aby doradzać, prowadzić szkolenia i szkolić małe firmy. Przedstawiając siebie, będziesz podłączony do sieci, która z pewnością pomoże Ci zdobyć nowe doświadczenia bezpośrednio związane z założeniem firmy.

 

Uczciwe ostrzeżenie: niektóre z tych doświadczeń pokażą ci bardzo szybko, w czym nie jesteś dobry.

 

Możesz zawieść, aw niektórych przypadkach możesz nie zdać egzaminu. Ale aby naprawdę zidentyfikować siłę lub słabość, będziesz musiał przekroczyć początkowe poczucie porażki, aby nauczyć się czegoś wartościowego o sobie.

 

Po prostu próbowanie czegoś nowego nie oznacza, że ​​automatycznie wskażesz mocne i słabe strony. Musisz być czujny, gdy zaczniesz coś nowego, i bardzo polecam poświęcić trochę czasu, aby przetworzyć nowe doświadczenie, które właśnie przeżyłeś.

 

Aby pomóc Ci w przetworzeniu, oto kilka krótkich pytań, które możesz zadać sobie, aby pomóc zidentyfikować możliwe mocne i słabe strony:

 

Czy podobało ci się to doświadczenie?

Co w tym lubisz?

Co ci się nie podobało?

Czy stało się to dla ciebie łatwe, czy też było ci ciężko?

Czy jest to coś, co chciałbyś robić i być lepszym?

Kiedy napotkasz trudności w uczeniu się lub wykonaniu zadania, co Cię zmotywowało do kontynuowania?

 

Ocenianie twoich list

 

Teraz, gdy poświęciłeś trochę czasu na identyfikację swoich mocnych i słabych stron, możesz ocenić, które z nich wymagają dodatkowej uwagi.

 

Niektóre z twoich mocnych stron stanowią absolutnie najlepsze, co możesz teraz zaoferować. Inne mocne strony mogą wymagać dalszego rozwinięcia, zanim będą mogły zostać wykorzystane w najpełniejszym możliwym zakresie. Wreszcie, niektóre atuty prawdopodobnie nie będą integralną częścią twojego sukcesu.

 

W twojej kolumnie „słabości” niektóre słabości będą rażące. Będziesz musiał zająć się nimi i poprawić je, zanim będziesz mógł odnieść sukces. Inne słabości, takie jak niektóre z twoich mocnych stron, mogą po prostu być nieistotne dla twoich ogólnych celów biznesowych. Wreszcie, niektóre słabości mogą być ważne, ale może nie jesteś tym, który je pokona. Aby zrozumieć, o co mi chodzi, musimy porozmawiać o kosztach alternatywnych.

Co to jest koszt alternatywny?

 

Koszt alternatywny jest najczęściej używany jako termin ekonomiczny, ale jest to przydatna koncepcja do rozważenia twoich słabości. Koncepcja jest dość prosta: biorąc pod uwagę zestaw ograniczonych zasobów, koszt alternatywny reprezentuje to, co tracisz, kiedy zdecydujesz się wydać swoje zasoby na jedną alternatywę w stosunku do innej.

 

W takim przypadku dostępna jest ograniczona ilość czasu i pieniędzy. Załóżmy, że masz „brak umiejętności sprzedaży” i „brak możliwości księgowych” wymienionych w kolumnie słabych punktów. Jeśli skupisz swój czas i pieniądze na rozwijaniu umiejętności niezbędnych, aby stać się lepszym sprzedawcą, czy korzyść jest dla ciebie większa, niż gdybyś poświęcił te zasoby na rozwijanie swoich umiejętności księgowych?

 

Jeśli oceniasz te słabości i decydujesz, że ważniejsze jest poprawienie umiejętności sprzedaży, to co masz zrobić z tą słabością rachunkowości? Słabość jednej osoby jest siłą drugiej osoby. W porządku, że nie będziesz świetny we wszystkim. Zamiast tego popraw to, co potrafisz i sprowadź ludzi obok ciebie, którzy mają mocne strony, które równoważą twoje słabości.

 

Wielu przedsiębiorców przedstawia to jako moment „aha”. Przedsiębiorcy starają się robić wszystko sami i szybko się wypalają. Kiedy udało im się pozyskać właściwych ludzi, którzy mogliby zrobić coś lepiej niż oni, ich działalność była w stanie stać się bardziej wydajna i efektywna.

 

Mam nadzieję, że te sugestie okazały się przydatne, ponieważ starasz się zidentyfikować swoje słabości i mocne strony. Czy jest coś jeszcze, co dodasz do mojej listy? Chciałbym usłyszeć o czasie, kiedy odkryłeś siłę, o której nie wiedziałeś, lub kiedy zidentyfikowałeś słabość i pracowałeś nad jej pokonaniem.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz