Plan rabatowy czy ubezpieczenie zdrowotne?

Szukasz ubezpieczenia zdrowotnego? Upewnij się, że to jest to, co kupujesz, lub możesz znaleźć się na haczyku za duże rachunki medyczne, bez możliwości ich zapłaty.

Nieuczciwi marketerzy sprawiają, że brzmi to tak, jakby sprzedawali niedrogie ubezpieczenie zdrowotne, kiedy tak naprawdę jest to plan lekarskich zniżek. Plany medycznego rabatu mogą być sposobem dla niektórych osób na zaoszczędzenie kosztów opieki zdrowotnej, ale plany rabatowe nie są ubezpieczeniem zdrowotnym i nie zastępują go.

Ubezpieczenia zdrowotne a plany zniżek
Oszustwa medyczne Rabat
Sprawdzanie planów
Zgłoś oszustwa

Ubezpieczenia zdrowotne a plany zniżek

Jeśli kupisz plan ubezpieczenia zdrowotnego, obejmuje on ogólnie szeroki zakres usług i płaci tobie lub twojemu dostawcy opieki zdrowotnej za część twoich rachunków medycznych.

Z medycznym planem rabatowym zazwyczaj płacisz miesięczną opłatę, aby uzyskać zniżki na określone usługi lub produkty z listy uczestniczących dostawców. Plany zniżek medycznych nie pokrywają kosztów opieki zdrowotnej.
Oszustwa medyczne Rabat

Chociaż istnieją medyczne plany zniżek, które zapewniają legalne rabaty, inne biorą ludzkie pieniądze i oferują niewiele w zamian. Nieuczciwi marketingowcy czasami sprawiają wrażenie, jakby sprzedawali ci ubezpieczenie zdrowotne, lub kłamią o tym, co naprawdę oferują ich plany. Oto kilka sposobów na to, aby nie dać się złapać w oszustwie ze zniżkami:
Uważaj na upusty „Up to”

„Rabaty nawet do 70%!” – ale jak często można zaoszczędzić tyle? Oszczędności z planami rabatowymi zazwyczaj są o wiele mniejsze. Jeśli weźmiesz pod uwagę miesięczne składki na program rabatowy i opłaty rejestracyjne, może nie być wcale „zniżki”. Co więcej, jeśli masz poważne problemy zdrowotne lub awarię, będziesz musiał pokryć większość lub wszystkie rachunki, jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego.
Potwierdź szczegóły

Programy zniżek medycznych nie zastępują ubezpieczenia zdrowotnego. Niemniej jednak, jeśli interesuje Cię plan zniżek, sprawdź, czy lekarze, których używasz, uczestniczą w programie. Zadzwoń do swoich dostawców, a także innych osób znajdujących się na liście planu, zanim zarejestrujesz się lub zapłacisz jakiekolwiek opłaty. Niektórzy nieuczciwi promotorzy planu mogą powiedzieć, że poszczególni miejscowi lekarze uczestniczą, gdy tego nie robią, lub mogą wysłać ci nieaktualne listy. Sprawdź każde roszczenie i uzyskaj szczegółowe informacje na temat planu rabatowego na piśmie, zanim się zarejestrujesz.
Nie rejestruj się w miejscu

Uzasadnione plany powinny być skłonne wskazać ci pisemne informacje i dać ci możliwość sprawdzenia swoich roszczeń przed rejestracją. Presja, aby szybko się zarejestrować lub przegapić „specjalną ofertę”, to twój sygnał, by powiedzieć „nie, dziękuję”.
Niektóre skoki są po twojej informacji

Niestety, złodzieje tożsamości używają również boisk medycznych do zniżek i ubezpieczenia, aby uzyskać dane osobowe. Nie podawaj swoich informacji finansowych komuś, kto wyzywa cię z nieba lub którego reputacji nie wymeldowałeś. Możesz to zrobić w dziale ubezpieczeń państwowych, w swoim prokuratorstwie generalnym, w lokalnym biurze Better Business Bureau, a nawet wpisując nazwę firmy i słowo „skargi” lub „oszustwo” w internetowej wyszukiwarce, aby zobaczyć, co inni mają do powiedzenia. .

Sprawdzanie planów

Ideą programów zniżek medycznych – zwanych także programami zniżkowymi na opiekę zdrowotną – jest to, że zaoszczędzisz pieniądze na produktach i usługach, których twoje ubezpieczenie może nie pokrywać, takich jak usługi dentystyczne, wzrokowe, słuchowe lub chiropraktyczne. Niektórzy ludzie automatycznie otrzymują zniżki za pośrednictwem swojej firmy ubezpieczeniowej.

Wiele stanów wymaga, aby medyczne programy rabatowe były licencjonowane lub rejestrowane. Twoje biuro komisarza ubezpieczeniowego może ci powiedzieć, czy program zniżek medycznych – lub plan ubezpieczeń zdrowotnych – jest licencjonowany w twoim stanie i może być w stanie zaalarmować cię o oszustwie.

Informacje na temat planu leków na receptę Medicare Part D znajdują się w wiadomościach każdego dnia. Jeśli zastanawiasz się nad zgłoszeniem jednego z oferowanych planów, najprawdopodobniej zbierasz wiele informacji o swoich narkotykach, zasięgu narkotyków, dostępnych opcjach planu na receptę i tworzeniu list, aby określić swoje potrzeby.

Niestety, nie każdy, kto skontaktuje się z Tobą o Medicare Part D, ma najlepsze intencje. Oszuści również śledzą nagłówki i podobno kontaktują się z odpowiednimi osobami, które twierdzą, że reprezentują dostawcę części D Medicare. Wszystko, czego naprawdę chcą, to twoje dane osobowe, takie jak numer ubezpieczenia społecznego lub numery rachunków czekowych lub kart kredytowych, których używają, aby próbować dokonać oszustwa finansowego.

Federalna Komisja ds. Handlu (FTC), krajowa agencja ochrony konsumenta oraz Centers for Medicare & Medicaid Services, agencja prowadząca program leków na receptę, chcą, abyś wiedział, jak chronić siebie i swoje dane osobowe podczas dokonywania ważnych wyborów Twój zasięg opieki zdrowotnej.
Czego dostawcy nie mogą i nie robią

Aby chronić konsumentów, prawo jest bardzo szczegółowe, co mogą i nie robią dostawcy leków na receptę Medicare. Na przykład:

Przedstawiciele planu Medicare Part D mogą nie wprowadzać do obrotu za pośrednictwem niezamówionego kontaktu, w tym:
Telemarketingowe połączenia, w tym wiadomości głosowe;
E-maile lub SMS-y;
Doradzanie się od drzwi do drzwi, w tym ulotki lub ulotki w domu lub samochodzie;
Zbliżasz się do wspólnych obszarów, takich jak parkingi, korytarze, hole i chodniki.
Przedstawiciele planu Medicare Part D mogą rejestrować Cię przez telefon tylko wtedy, gdy zadzwonisz do nich. Możesz być po bezpiecznej stronie dzwoniąc najpierw do Medicare (bezpłatny pod numerem 1-800-633-4227 – 1-800-MEDICARE), aby zweryfikować zasadność każdego dostawcy, z którym możesz się skontaktować. Użytkownicy TTY powinni zadzwonić pod numer 1-877-486-2048. Linia telefoniczna Medicare działa 24 godziny na dobę. Medicare nie zaleca żadnego konkretnego planu lekowego na receptę; po prostu sprawdza, czy usługodawca jest uprawniony.
Dostawcy mogą przyjść do Twojego domu tylko wtedy, gdy zaprosisz ich do tego.
Dostawcy mogą zapytać Cię, jak chcesz płacić składki, ale nie mogą prosić Cię o zapłatę przez telefon lub Internet.
Możesz założyć bezpośredni abonament, jeśli chcesz, ale dostawca najpierw musi wysłać ci informacje, aby to zrobić.
Autoryzowani dostawcy nie będą pobierać żadnych opłat za rejestrację w planie.

Ochrona Twoich danych osobowych

Ważne jest, aby chronić swoje dane osobowe, nawet gdy robisz zakupy na lek na receptę. Jeśli twoje dane osobowe – twoje ubezpieczenie społeczne, numer ubezpieczenia Medicare, numer karty kredytowej lub konta bankowego – trafią w niepowołane ręce, mogą zostać niewłaściwie wykorzystane. Możesz mieć do czynienia z kradzieżą tożsamości, która może wymagać czasu, pieniędzy i cierpliwości, aby się cofnąć. Aby chronić twoje dane osobowe, FTC zaleca:

Trzymaj wszystkie swoje dane osobowe w pobliżu. Nie podawaj go, dopóki nie upewnisz się, że firma współpracuje z Medicare, a ich produkt jest zatwierdzony przez Medicare. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się dołączyć do planu leków na receptę Medicare, będziesz musiał podać swój numer Medicare.
Nie rozmawiaj z nikim, kto przychodzi do ciebie z niechcianymi „ofertami” dotyczącymi narkotyków. Prawo mówi, że firmy produkujące leki na receptę nie mogą odwiedzać twojego domu, chyba że masz na to pozwolenie.
Oprzyj się naciskom, aby dołączyć do planu leków na receptę Medicare. Masz od 15 października do 7 grudnia każdego roku, aby zdecydować o planie na następny rok. To dużo czasu na rozważenie uzasadnionych ofert. Rejestracja nie jest obowiązkowa. To, czy zarejestrujesz się, nie ma wpływu na twoje inne świadczenia z Medicare (Części A i B) lub Z Ubezpieczeń Społecznych.
Nie rejestruj planu przez telefon, chyba że wykonasz połączenie.
Weź ze sobą przyjaciela lub członka rodziny, jeśli zdecydujesz się wziąć udział w promocji.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz