Kupowanie produktów i usług zdrowotnych online

Internet jest wygodny do porównywania cen leków na receptę, badania produktów i usług zdrowotnych oraz przygotowania do wizyty u lekarza. Skorzystaj z tych wskazówek, aby być inteligentnym i bezpiecznym podczas badania produktów i usług zdrowotnych online.

Wiedz, z kim walczymy
Rozważ źródło
Kup leki na receptę tylko z licencjonowanych amerykańskich aptek
Porozmawiaj z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia
Zgłoś oszustwo internetowe

Wiedz, z kim walczymy

Zanim podasz dane osobowe lub finansowe online, czy chcesz kupić jakiś przedmiot, czy uzyskać więcej informacji, pamiętaj, że każdy może założyć sklep online. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem jakiegoś produktu związanego ze zdrowiem od nieznanej firmy lub strony internetowej, zrób kilka badań.

Potwierdź adres fizyczny sprzedawcy internetowego (nie tylko numer skrytki pocztowej) i numer telefonu, aby wiedzieć, że możesz dotrzeć do kogoś, jeśli potrzebujesz.
Wyszukaj nazwę firmy i stronę internetową, a także wyjrzyj poza pierwszą stronę wyników. Jeśli znajdziesz wiele negatywnych opinii, lepiej zabierz swoją firmę gdzie indziej.
Sprawdź, czy witryna jest bezpieczna, tak jak adres URL rozpoczynający się od https („s” jest bezpieczne). Ale to nie jest niezawodne: ikony bezpieczeństwa mogą być sfałszowane. Unikaj stron, które proszą o wysyłanie osobistych lub finansowych informacji przez e-mail lub prosić o przelewanie gotówki za pośrednictwem usługi transferu pieniędzy.

Rozważ źródło

Po rozpoczęciu wyszukiwania produktów zdrowotnych, usług lub informacji rozważ, kto kryje się za tymi informacjami. Witryny rządowe (strony kończące się na .gov) są dobrym wyborem. Dwa świetne wybory to MedlinePlus i Healthfinder.gov; obie pozwalają spojrzeć na setki tematów dotyczących zdrowia i najnowszych nagłówków poświęconych zdrowiu. Więc są strony internetowe uniwersytetów lub szkół medycznych (.edu).

Organizacje non-profit z misją, która koncentruje się na badaniach i nauczaniu o konkretnych warunkach (ich adresy URL zwykle kończą się na .org), mogą również być dobrymi zasobami, takimi jak American Heart Association lub American Cancer Society. MedlinePlus zawiera listę organizacji, które udostępniają informacje zdrowotne online. Należy pamiętać, że „.org” nie gwarantuje, że witryna jest godna zaufania. Oszuści mogą także konfigurować strony .org.
Kup leki na receptę tylko z licencjonowanych amerykańskich aptek

To, co wygląda jak apteka internetowa, może być frontem dla oszusta lub złodzieja tożsamości. Strony mogą używać oficjalnie wyglądających pieczęci i logo, gwarantować satysfakcję lub zwrot pieniędzy i „wyglądać” legalnie. Wszystko, co można sfałszować.

Możesz skończyć z produktami, które są fałszywe, przeterminowane lub błędnie etykietowane, lub produktami zawierającymi niebezpieczne składniki. Lub możesz zapłacić za receptę i nigdy nie otrzymać zamówienia – lub zwrot pieniędzy.

Jak więc sprawdzić, czy masz do czynienia z legalną apteką w USA? Aby sprawdzić, czy dana apteka jest licencjonowana w Stanach Zjednoczonych, skontaktuj się z zarządem aptek w stanie, w którym się znajduje. Krajowe Stowarzyszenie Izb Farmaceutycznych (NABP) ma informacje na temat zarządu każdego państwa. NABP ma również listę aptek internetowych, które spełniają jej standardy, i są akredytowane za pośrednictwem programu Verified Internet Pharmacy Practice Sites (VIPPS). Renomowane witryny aptek powinny:

wymagać recepty
mieć licencjonowanego farmaceuty, który odpowie na twoje pytania
podaj fizyczny adres firmy i numer telefonu

Porozmawiaj z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia

Gdy szukasz odpowiedzi na swoje pytania zdrowotne, możesz natknąć się na strony internetowe lub reklamy tabletek lub innych produktów, które składają wielkie obietnice. Mogą powiedzieć, że ich produkt wyleczy poważną chorobę, taką jak zapalenie stawów, cukrzyca, choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, rak, HIV-AIDS lub wiele innych chorób. Lub reklama może dotyczyć pigułki na odchudzanie, która mówi, że możesz schudnąć, nie ćwicząc ani nie zmieniając sposobu jedzenia. W rzeczywistości większość z tych „cudownych” produktów jest bezużyteczna, a co najwyżej strata pieniędzy. Inne są niebezpieczne.

Nie ufaj stronie internetowej tylko dlatego, że wygląda profesjonalnie lub ma historie sukcesu od „prawdziwych ludzi”. I nie pokładajcie wiary w produkty reklamowane jako „przełomowe odkrycia naukowe” lub „starożytne środki zaradcze” lub reklamy, które wykorzystują naukowo brzmiące słowa, takie jak „termogeneza” lub bezpieczne słowa takie jak „naturalny”. Oszuści mogą być kreatywni. Historie mogą być tworzone, albo ludzie mogą być aktorami lub modelami płaconymi za chwalenie produktu.

Zapytaj swojego lekarza o dowolny produkt zanim go wypróbujesz. Twój lekarz może poinformować cię o ryzyku związanym z produktem, niezależnie od tego, czy istnieją renomowane badania potwierdzające roszczenia i ich wpływ na leki, które bierzesz, lub zabiegi, które otrzymujesz.

Jeśli zobaczysz nagłówek jednego dnia, możesz być pewien, że wkrótce pojawi się powiązany z nim oszust. Dzięki ustawie Affordable Care Act w wiadomościach, oszuści szukają, dzwonią, wysyłają e-maile, wysyłają listy i SMS-y, próbują zdobyć pieniądze – oraz swoje dane osobowe i finansowe. Oszuści wiedzą, że masz pytania na temat nowego rynku ubezpieczeń zdrowotnych, i wykorzystują to, aby wprowadzić Cię w błąd.

Niektórzy skontaktowali się z Federalną Komisją ds. Handlu, krajową agencją ochrony konsumentów, o oszustwach zdrowotnych, które do tej pory widzieli. Oto, jak wyglądają te oszustwa i co możesz z nimi zrobić.

Ładowanie za pomoc w uzyskaniu nowego ubezpieczenia
Karty Medicare
Oszustwa ze zniżkami medycznymi
Agenci ubezpieczeniowi
„Mogę ci pomóc. Naprawdę.”
„Jestem z rządu”.
Zgłaszaj wszelkie oszustwa, które widzisz

Ładowanie za pomoc w uzyskaniu nowego ubezpieczenia

Ktoś kontaktuje się z tobą, oferując pomoc w poruszaniu się po rynku ubezpieczeń zdrowotnych za opłatą – lub mówiąc, że potrzebujesz nowej karty ubezpieczenia teraz lub będziesz musiał zapłacić karę. Niezależnie od konfiguracji, ich celem jest uzyskanie numeru konta bankowego lub karty kredytowej.

Nie podawaj swoich informacji. Osoby, które oferują legalną pomoc na Rynku Ubezpieczeń Zdrowotnych – czasami nazywane Nawigatorami lub Asystentami – nie mogą cię obciążać. W rzeczywistości nie możesz ich zapłacić. Co więcej, nie musisz kupować specjalnej karty ubezpieczenia ani płacić kar za brak zakupu. Konkluzja: Nigdy nie podawaj swoich pieniędzy ani informacji nikomu, kto się z tobą skontaktuje.
Karty Medicare

Ktoś kontaktuje się, mówiąc, że potrzebujesz nowej karty Medicare z powodu „Obamacare”. Mówią ci, że stracisz ubezpieczenie Medicare, jeśli nie zapłacisz opłaty za nową kartę lub nie podasz jej numeru ubezpieczenia społecznego i konta bankowego lub numer karty kredytowej.

Nie prawda. The Affordable Care Act nie mówi, że potrzebujesz nowej karty Medicare lub innej karty ubezpieczenia zdrowotnego. Prawo nie mówi również, że stracisz ubezpieczenie Medicare. Nie podawaj swoich danych osobowych ani finansowych nikomu, kto się z tobą skontaktuje. W razie wątpliwości zadzwoń pod numer 1-800-MEDICARE, zanim przekażesz komuś swoje pieniądze lub informacje.
Oszustwa ze zniżkami medycznymi

Ktoś kontaktuje się z Tobą, oferując zniżki na usługi zdrowotne i produkty. Mogą powiedzieć, że plan rabatowy pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze i że spełnia minimalny zakres wymagany w ramach „Obamacare”, więc nie będziesz musiał płacić kary ani patrzeć na inne plany.

Medyczne plany rabatowe nie są ubezpieczeniem zdrowotnym. Czasami plany zniżek medycznych nielegalnie udają ubezpieczenie. Zadawaj konkretne pytania i nie płać, dopóki nie przeczytasz warunków. Twoje biuro komisarza ubezpieczeniowego może ci powiedzieć, czy ubezpieczenie zdrowotne jest ubezpieczone. Większość planów zniżek medycznych jest członkostwem w „klubie”, który twierdzi, że oferuje obniżone ceny od niektórych lekarzy, niektórych aptek i niektórych procedur. Niektóre plany zniżek medycznych zapewniają legalne rabaty, ale inne są oszustwami, które nie dostarczają obiecanych usług medycznych. Inni próbują uzyskać twoje osobiste lub finansowe informacje, więc oszust może je wykorzystać do popełnienia oszustw tożsamości.
Agenci ubezpieczeniowi

Ktoś, kto twierdzi, że jest agentem ubezpieczeniowym, skontaktuje się z tobą, aby powiedzieć, że powinieneś „działać teraz”, aby otrzymać nowe ubezpieczenie. Mogą obiecać, że otrzymają specjalną ofertę lub pomogą uniknąć kary. Mogą też powiedzieć, że mogą pomóc ci uniknąć utraty dostępu do twoich obecnych lekarzy w ramach Medicare – chyba że zarejestrujesz się w planie Medicare Advantage.

Nie prawda. Jeśli masz Medicare, otwarta rejestracja na Medicare Część D i Plany Medicare pozostają takie same: 15 października – 7 grudnia 2013. Nie musisz robić nic innego z powodu ustawy Affordable Care Act. Podczas gdy niektórzy agenci ubezpieczeniowi mogą pomóc Ci z aplikacją za pośrednictwem Rynku Ubezpieczeń Zdrowotnych, nie podawaj swoich danych osobowych ani nie wypłacaj pieniędzy komuś, kto się z Tobą skontaktuje.

„Mogę ci pomóc. Naprawdę.”

Ktoś się z tobą skontaktuje, oferując ci pomoc w poruszaniu się po rynku ubezpieczeń zdrowotnych. Naprawdę są wyszkoleni ludzie, którzy mogą pomóc. Ale eksperci oczekują, że oszuste też tu będą brnąć. Więc…

Zobacz, co robią. Pomocnicy mogą nazywać się nawigatorami, asystentami, doradcami, łącznikami lub czymś podobnym. Ważne jest to, co robią. Oficjalni pomocnicy postarają się pomóc ci znaleźć plan, który najlepiej Ci służy. Jeśli chcesz, mogą pomóc Ci zarejestrować się za pośrednictwem HealthCare.gov. Nie będą starali się sprzedać konkretnego planu lub poprosić o pieniądze, aby ci pomóc. Jeśli ktoś to robi, są szanse, że nie są oficjalnie wyszkolonymi pomocnikami.
„Jestem z rządu”.

Nie, nie są. Rząd nie zadzwoni do ciebie w sprawie twojego ubezpieczenia zdrowotnego; i nikt z rządu nie poprosi cię o zweryfikowanie numeru ubezpieczenia społecznego lub informacji bankowych. Niektóre agencje rządowe mogą wysłać ci list (na przykład Medicare i IRS), ale nigdy nie poprosią cię o przekazanie pieniędzy lub podanie numeru karty kredytowej. Jeśli ktoś dzwoni, e-maile lub SMS-y i twierdzi, że pochodzi z rządu, to jest to oszustwo.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz