Suplementy diety

Suplementy diety mogą wydawać się nieszkodliwymi wzmacniaczami zdrowia. Ale chociaż niektórzy udowodnili korzyści, wielu nie. W przeciwieństwie do leków, suplementy diety nie są oceniane ani weryfikowane przez FDA pod względem bezpieczeństwa i skuteczności, a nawet „naturalne” suplementy mogą być ryzykowne w zależności od przyjmowanych leków lub panujących warunków medycznych. W ostatnich latach stwierdzono, że setki suplementów są zanieczyszczone lekami i innymi substancjami chemicznymi. Zawsze rozmawiaj ze swoim lekarzem przed przyjęciem nowego suplementu i unikaj wszelkich suplementów, twierdząc, że to „lekarstwo”.

Wyprodukowane we współpracy z Administracją Żywności i Leków

Co to jest suplement diety?
Czy suplementy diety są bezpieczne?
Suplementy podające się za leki
Tainted Products
Jak zgłosić potencjalny problem

Co to jest suplement diety?

Suplementy diety obejmują:

Dietetyczne suplementy reklamowe Infografika: Podczas gdy niektóre suplementy diety mają udowodnione korzyści, inne nie. A niektórzy mogą być nawet ryzykowni dla twojego zdrowia.

Dietetyczne reklamy suplementów

witaminy i minerały
aminokwasy
enzymy
zioła
ekstrakty zwierzęce
probiotyki

Występują w wielu postaciach, w tym w kapsułkach, płynach i proszkach. Ale chociaż suplementy diety mogą wydawać się podobne do leków, a niektóre nawet mają działanie podobne do narkotyków, jest duża różnica: suplementy diety nie są poddawane przeglądowi FDA pod względem bezpieczeństwa i skuteczności przed ich sprzedażą.
Czy suplementy diety są bezpieczne?

Suplementy diety nie zawsze są bezpieczne lub nieszkodliwe. Nawet „naturalne” suplementy mogą być ryzykowne dla osób przyjmujących określone leki lub z określonymi schorzeniami, a niektóre suplementy są zanieczyszczone lekami lub innymi substancjami chemicznymi. Zobacz Produkty zanieczyszczone.

Nawet „tradycyjne środki zaradcze” o długiej historii używania nie gwarantują bezpieczeństwa we wszystkich przypadkach.

Substancje, w odniesieniu do których zgłoszono zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa, obejmują:

żywokost
chaparral
lobelia
ożanka
aristolochia
efedra (ma huang)
L-tryptofan
german
magnolia-stephania
pobudzające składniki przeczyszczające, takie jak te znajdujące się w herbatach dieta

Żywokost, na przykład, zawiera pewne alkaloidy, które mogą powodować poważne uszkodzenie wątroby, a aristolochia może powodować niewydolność nerek.

Nawet niektóre witaminy i minerały, gdy są przyjmowane w niewłaściwych ilościach, mogą powodować problemy. Na przykład, za dużo witaminy A może zmniejszyć gęstość mineralną kości, powodować wady wrodzone i prowadzić do uszkodzenia wątroby, zgodnie z National Academy of Sciences.

Zawsze czytaj etykiety i wkładki i postępuj zgodnie z instrukcjami. Pamiętaj jednak, że etykiety i składniki suplementów diety nie są oceniane przez FDA przed ich sprzedażą. Skontaktuj się ze swoim lekarzem – najlepszym i najważniejszym źródłem informacji na temat tego, czy suplement jest dla ciebie bezpieczny.

Aby uzyskać listę składników suplementów diety, dla których FDA wydała ostrzeżenia, odwiedź stronę internetową FDA.

Suplementy podające się za leki

Obietnice szybkiego leczenia lub rozwiązania poważnego problemu zdrowotnego mogą być trudne do oparcia się – ale suplementy, które twierdzą, że kurczą się guzy, leczyć bezsenność, leczyć impotencję, leczyć chorobę Alzheimera lub zapobiegać poważnej utracie pamięci, nie są udowodnione. Poza tym, że oszukujesz cię z pieniędzy, mogą one również zranić twoje zdrowie.

Zgodnie z prawem federalnym suplementy diety nie mogą być promowane w leczeniu choroby, ponieważ nie udowodniono, że są bezpieczne i skuteczne.

Traktuj produkty odchudzające również z podejrzliwością. Twierdzenia, że ​​możesz jeść wszystko, co chcesz i nadal tracić na wadze bez wysiłku, po prostu nie są prawdziwe. Aby schudnąć – i trzymać z dala – musisz jeść mniej kalorii i zwiększyć swoją aktywność.

Inne informacje na temat oszustwa obejmują:
Twierdzi, że jeden produkt to wszystko i leczy szeroki zakres problemów zdrowotnych.

„Sprawdzony w leczeniu reumatyzmu, zapalenia stawów, infekcji, problemów z prostatą, wrzodów, raka, problemów z sercem, stwardnienia tętnic i innych.”
Sugestie, jak produkt może leczyć lub leczyć choroby.

„Kurczy się guzy”, „Leczenie impotencji” lub „Zapobiega poważnej utracie pamięci”.
Słowa takie jak przełom naukowy, cudowne lekarstwo, ekskluzywny produkt, tajny składnik lub starożytne lekarstwo.

„Rewolucyjna innowacja sformułowana przy użyciu sprawdzonych zasad medycyny naturalnej opartej na zdrowiu”.
Wprowadzanie w błąd terminów naukowo brzmiących.

„Wielość cząsteczek”, „metabolizm glukozy”, „termogeneza” lub „miejsca receptorów insuliny”.
Fałszywe odniesienia do technologii lub nauki Nobla.

„Nobel Prize Winning Technology” lub „Opracowany przez dwukrotnego zdobywcę nagrody Nobla”.
Nieudokumentowane referencje pacjentów lub lekarzy potwierdzające cudowne wyniki.

„Mój mąż ma chorobę Alzheimera, codziennie spożywał łyżeczkę tego produktu, a teraz, w ciągu zaledwie 22 dni, kosi trawę, oczyszcza garaż, odchwaszcza klomby kwiatowe i idziemy na poranny spacer”.
Ograniczona dostępność i konieczność zapłaty z góry.

„Pospiesz się, ta oferta nie potrwa długo, wyślij nam czek teraz, aby zarezerwować dostawę.”
Obietnice gwarancji zwrotu pieniędzy bez ryzyka.

„Jeśli po 30 dniach nie stracisz co najmniej 4 funtów tygodniowo, twoje niezamierzone czekanie zostanie ci zwrócone.”

Przepisy FDA dotyczące oświadczeń zdrowotnych

Jakie rodzaje roszczeń mogą zawierać firmy na etykietach żywności i suplementów? Oświadczenia zatwierdzone przez FDA:

Musi opierać się na znaczących dowodach naukowych, które wykazują silny związek między substancją spożywczą a chorobą lub stanem zdrowia.
Może stwierdzić jedynie, że substancja spożywcza zmniejsza ryzyko wystąpienia pewnych problemów zdrowotnych – nie, że może leczyć lub leczyć chorobę. Na przykład: „Wapń może zmniejszać ryzyko osteoporozy kości.”

Suplementy diety mogą również zawierać twierdzenia o wpływie substancji na utrzymanie jej prawidłowej struktury lub funkcji – „Produkt B promuje zdrowe stawy i kości” – ale musi zawierać zastrzeżenie: „To stwierdzenie nie zostało ocenione przez Food and Drug Administration Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia ani zapobiegania chorobom. ”

Dowiedz się więcej na stronie internetowej FDA.

Tainted Products

W ciągu ostatnich kilku lat FDA odkrył setki „suplementów diety” zawierających leki lub inne substancje chemiczne, szczególnie w produktach do odchudzania, wzmocnienia seksualnego lub kulturystyki.

„Dodatkowe składniki” na ogół nie są wymienione na etykiecie, ale mogą powodować poważne skutki uboczne lub wchodzić w interakcje w niebezpieczny sposób z lekami lub innymi suplementami, które stosujesz. Ludzie cierpieli na udary, ostre uszkodzenie wątroby, niewydolność nerek i zatorowość płucną (niedrożność tętnic w płucach); niektórzy ludzie zginęli.

Zepsute suplementy często sprzedawane są z fałszywymi i mylącymi oświadczeniami, takimi jak „w 100% naturalne” i „bezpieczne”. Aby rozpoznać skażone produkty, poszukaj:

produkty, które twierdzą, że są alternatywą dla leków zatwierdzonych przez FDA lub mają działanie podobne do leków na receptę
produkty podające się za legalną alternatywę dla sterydów anabolicznych
materiały marketingowe głównie w języku obcym
obietnice szybkiego działania lub wyników

Znajdź więcej na temat skażonych produktów sprzedawanych jako suplementy diety na stronie internetowej FDA.

Inne zasoby

Oszustwo zdrowotne
Zasoby FDA, które pomogą Ci uniknąć oszustw zdrowotnych.

Suplementy diety
Przegląd suplementów diety i innych informacji konsumenckich od FDA.

Kupowanie leków i produktów medycznych online
Wskazówki i środki ostrożności dotyczące kupowania produktów medycznych przez Internet od FDA.

Urząd suplementów diety
Informacje z National Institutes of Health na temat suplementów diety.

Jak zgłosić potencjalny problem

Aby zgłosić produkt zdrowotny, który Twoim zdaniem jest fałszywie reklamowany, skontaktuj się z FTC. Możesz również skontaktować się z biurem prokuratora generalnego, swoim stanowym wydziałem zdrowia lub lokalną agencją ochrony konsumenta.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz