75 pomysłów dla firm, które możesz uruchomić tanio lub bezpłatne #5

51. Usługi sprzątania

Usługi sprzątania są łatwe do zaoferowania i nie wymagają szkolenia. Możesz albo:

 

Oferuj usługi z rabatem, pod warunkiem, że posiadają niezbędne produkty czyszczące na miejscu

Oferuj droższą usługę, która obejmuje przynoszenie własnych produktów

 

Ponadto możesz kierować swoją firmę w różnych kierunkach, kierując reklamy na różnych klientów. Możliwości obejmują:

 

Sprzątanie biur lub sklepów w godzinach wieczornych

Sprzątanie restauracji lub domów ludzi w ciągu dnia

Zapewnienie poranne usługi porządkowe dla hoteli

 

52. Pies Walker / Trener / Groomer

W niektórych miejscach sam spacer z psem może być bardzo opłacalny. Osoby pracujące od 9 do 5 albo nie mają czasu na spacerowanie z psami przed wyjściem z domu lub po prostu wolą, jeśli ktoś przyjdzie, aby wypuścić je z domu na ćwiczenia. Również firmy prowadzące handel psami oferujące dodatkowe usługi stają się coraz bardziej popularne. Rozważ także oferowanie:

 

Trening

Pielęgnacja

Dogsitting

 

53. Usługi pakowania

 

Jeśli masz oko na drobne szczegóły, firma usług pakowania może być twoim powołaniem. Gdy ktoś wyprowadza się z domu, płaci za usługi przeprowadzkowe, aby zabrać swoje rzeczy ze starego domu do nowego. Ale proces pakowania wszystkich swoich rzeczy w pudełka jest niezwykle czasochłonny. Dlaczego nie zaoferować ludziom swojego czasu, aby zrobić to za nich, gdy są w pracy lub zajęty załatwianiem sprawunków?

 

Powiązane: Jak technologia infiltruje staroświecki transport morski

54. Usługi pralnicze

Jeśli szukasz sposobu na zarabianie pieniędzy w domu bez potrzeby uczenia się nowych umiejętności, usługi pralni domowej są łatwe do zaoferowania z możliwością rozszerzenia w przyszłości. Najbardziej złożoną częścią procesu będzie ustalenie, czy potrzebujesz licencjonowania, aby rozpocząć ten biznes z domu. Będzie to zależało od twojej lokalizacji i wielkości, do której zamierzasz rozbudować swoje imperium. W przeciwnym razie wszystko, co musisz zrobić, to:

 

Śledź sprzedaż, wydatki, podatki i ogólne księgowanie

Ustal, ile pobierzesz

Zdecyduj, w jaki sposób odbędzie się proces płatności (np. Przed lub po zakończeniu usługi, gotówką, kartą, przelewem bankowym itp.)

Stwórz stronę internetową i inne materiały marketingowe, aby otrzymać tam swoje imię

 

55. Opieka

Aby zostać opiekunem, będziesz musiał przejść profesjonalne szkolenie i uzyskać różne certyfikaty oraz dyplomy BHP. To powiedziawszy, jeśli w przeszłości opiekowałeś się rodzicem, rodzeństwem lub przyjacielem i czujesz, że to jest coś, co chcesz realizować, jest to firma, którą możesz założyć tanio. Możesz nie tylko wybrać swoich klientów, ale także godziny pracy. Codzienne zadania opiekuna będą się różnić; jednak często oczekuje się, że:

 

Czysty

Myć się

Zrób pranie

Przygotowywać posiłki

Zabierz swoich pacjentów na zewnątrz na świeże powietrze

Rób zakupy

Potencjalnie ubierz je i nakarm

 

56. Wynajmujący lub łóżko i śniadanie

Nie musisz posiadać ogromnego budynku z wieloma pokojami, aby rozpocząć własne łóżko i śniadanie. Jeśli masz ładny, czysty dom z wolnym pokojem, czemu by go nie zareklamować? Serwisy takie jak Airbnb ułatwiają ludziom wynajmowanie wolnych pokoi w ich domach. Możesz nawet pobierać dodatkowe opłaty, oferując:

 

Jedzenie i napoje

Wycieczki po mieście

Lokalne doświadczenia

Usługi sprzątania

 

Oferując swoim klientom coś unikalnego, znajdziesz satysfakcję i zyski.

 

57. Personal Concierge

Prawdopodobnie myślisz, że bycie concierge dla dyrektora dużej firmy będzie bułką z masłem, pomyśl dwa razy. Chociaż będziesz zarabiać dużo, będąc czyimś osobistym konsjerżem, jest to bardzo wymagająca praca, w której będziesz oczekiwał, że z odpowiednim uśmiechem dostarczysz to, o co cię poprosiono, na czas. Powiedział, że zazwyczaj otrzymasz bardzo hojnie za swoje usługi.

58. Usługi dostawy artykułów spożywczych

Duże supermarkety oferują tę usługę, ale ceny dostawy są często bardzo wysokie lub jedzenie jest ciepłe lub siniane, gdy dotrze do domu klienta. Jeśli posiadasz duży samochód, możesz zostać osobistym klientem. Niektórzy ludzie nie mają czasu, aby załatwiać sprawunki po długim dniu pracy, a inni mogą nie mieć fizycznej możliwości, aby to zrobić, więc dlaczego nie zrobić tego dla nich? Możesz również połączyć tę usługę z innymi osobami, na przykład:

 

Być concierge

Oferuje usługi sprzątania

Codzienne lub cotygodniowe przygotowywanie psów, spacery i szkolenia

Bycie opiekunem

 

59. Pielęgnacja trawników i ogrodnictwo

Chociaż będziesz mógł kosić trawniki tylko przez ograniczony czas w roku, usługi ogrodnicze rozciągają się przez 12 miesięcy. Możesz założyć własną firmę za pomocą usług, takich jak:

 

Koszenie trawnika

Prace ogrodowe

Amfiladowy

Usuwanie śniegu

Rolnictwo zielarskie

 

Hodowla ziołowa może być oferowana jako usługa w większości regionów świata. Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście, czy na wsi, ogrody ziołowe zajmują bardzo mało miejsca.

60. Usługi opieki nad dziećmi

Opieka nad dziećmi może nie wydawać się opłacalnym rynkiem, ale zdziwisz się, jak dobrze możesz zarabiać, jeśli masz odpowiednie doświadczenie, certyfikaty i licencje. Chociaż formalne szkolenie nie jest wymagane, może nauczyć Cię wszystkich procedur w razie nagłej potrzeby. Istnieje również wiele rodzin oferujących usługi serwisowe jako:

 

Opiekunka dziecięca

Niania

Korepetytor

Opiekunka do dziecka

 

Powiązane: 8 wskazówek dla osób rozpoczynających opiekę nad dziećmi

61. Zabezpieczenia przed dziećmi

Zabezpieczenie przed dziećmi to handel, o którym wielu obecnie nie myśli. Ale każda rodzina z nowonarodzonym dzieckiem lub małym dzieckiem chce zapewnić im bezpieczny dom. Jest tak wiele obszarów domu, które mogą być niebezpieczne, od ostrych zakrętów po schody. Firma zabezpieczająca przed dziećmi jest bardzo tania w uruchamianiu, ale możesz być zmuszony do przestrzegania pewnych przepisów państwowych, w zależności od Twojej lokalizacji. Aby zrozumieć wszystkie tajniki branży, możesz rozpocząć praktykę w terenie, zanim otworzysz sklep.

62. Konwersja mediów cyfrowych

Czy myślałeś kiedyś o tym, co dzieje się ze wszystkimi starymi płytami CD i DVD, których używamy do słuchania muzyki i oglądania filmów? Cóż, odpowiedź brzmi: często nic. Dla tych, którzy dopiero zaczęli korzystać z Internetu do pobierania, kupowania i słuchania muzyki, ich płyty CD są marnowane. Jeśli wiesz, jak przenieść ten nośnik na komputer, możesz wykonywać technikę fobii, a ci, którym mało czasu na ręce, otrzymają poważną przysługę. Oferuj swoje usługi na forach, mediach społecznościowych lub ulotkach. Możesz nawet znaleźć klientów o bardziej ogólnych potrzebach technologicznych na dłuższą metę.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz