Potrzebujesz pomysłu na biznes? Oto 55 #2

11. USŁUGI EDYTORYCZNE

Ma możliwości rozszerzenia

 

Oto niektóre z usług redakcyjnych, które możesz zapewnić w zaciszu własnego domu:

 

Copyediting. To tam odbywa się sprawdzenie faktów i gdzie złapane są błędy gramatyczne, stylistyczne i typograficzne.

Korekta. To jest ostatni przystanek na „ukończony” kawałek. Korektor sprawdza, czy zmiany dotyczące kopiowania zostały prawidłowo wykonane i nie są tworzone żadne nowe błędy w procesie.

Indeksowanie. Dostępne są kursy indeksowania i można uzyskać oprogramowanie do indeksowania.

Edycja rozwojowa. Edytor zajmujący się rozwojem współpracuje z manuskryptem na temat dużych rzeczy, takich jak kwestie dotyczące organizacji i treści.

Zarezerwuj doktorat. Jest to usługa redakcyjna przewidziana dla rękopisów napisanych przez ekspertów. Tworzą manuskrypt najlepiej jak potrafią, a potem lekarz książki umieszcza je w nadającym się do publikacji kształcie.

Ghost Writing. Jako pisarz duchów, faktycznie wykonujesz badania i piszesz książkę, a nazwisko kogoś innego jest załączone jako autor.

Copywriting. Znany również jako pisanie biznesu, to jest pisanie, które promuje produkt lub usługę.

Pisanie książek. Czy masz doświadczenie w pracy zawodowej, takiej jak rachunkowość lub dekorowanie wnętrz? Lub osobiście, jak dzianie? Dlaczego nie napisać o tym książki?

Pisanie artykułów w czasopismach. Czasopisma i gazety to świetny sposób, aby opublikować swoje teksty przed podjęciem trudnego zadania napisania całej książki.

Dostawca treści strony internetowej. Udostępnianie treści na stronie internetowej jest dobrym sposobem na zarobienie pieniędzy.

 

Przeczytaj to: Zacznij swój własny Freelance Pisanie biznesu i więcej przez przedsiębiorców Press i George Sheldon | Amazon | eBooks.com | Barnes & Noble

 

12. NAPRAWA ELEKTRONIKI

Ma możliwości rozszerzenia

 

Ta firma jest podobna do firmy zajmującej się naprawą komputerów, ale weźmiesz pod uwagę wszystkie rodzaje sprzętu elektronicznego oprócz tylko komputerów. W przypadku mniejszej elektroniki trzeba być przygotowanym na to, aby klienci przynieśli do nas swoje projekty naprawcze, ponieważ mieliby Państwo trudności z odzyskaniem kosztów jazdy po odebraniu zepsutego sprzętu i zwróceniu go. Możesz także zachęcić ludzi, aby dali ci swoją starą elektronikę, abyś mógł ich używać na części.

 

13. PLANOWANIE ZDARZEŃ

Ma możliwości rozszerzenia

 

Jedną z pierwszych rzeczy, którą musisz zrobić, to odwiedzić każdą potencjalną lokalizację wydarzenia, z którą planujesz pracować. Współpracuj z menedżerem ds. Marketingu, aby zwiedzić każdą witrynę i dowiedzieć się, co jest dostępne w każdej lokalizacji. Uruchom bazę danych, która pozwoli ci na sortowanie obiektów za pomocą różnych funkcji – liczby osób na każdej z witryn, jeśli na miejscu jest sprzęt AV, będziesz potrzebował umówić się na wypożyczenie krzeseł itp. Wtedy, gdy zaczynasz planować wydarzenie z klientem, możesz dowiedzieć się, jakie są kluczowe parametry wydarzenia i łatwo podnieść trzy lub cztery witryny, które spełniają podstawowe kryteria. i zaangażowania, itp.

 

14. ŚWIADCZENIE USŁUG SERWISOWYCH

Konieczne może być doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

 

Jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy w tej dziedzinie jest bycie ekspertem świadkiem. Jeśli masz wiedzę, która może być przydatna w sprawach prawnych, możesz sprzedać się prawnikom, aby działać jako ekspert. Innym sposobem bycia aktywnym na polu eksperta jest rozgrywanie w rodzaju swata, dobierania adwokatów do biegłych ze świadków – zarówno w obronie, jak i prokuraturze. Ekspertowi świadkowie w przypadku dużych pieniędzy mogą spodziewać się przelotu gdziekolwiek by zeznawać. Nie ma powodu, dla którego twoja baza danych świadków nie może pochodzić ze wszystkich części kraju.

 

15. PLANER FINANSOWY

Konieczne może być doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

 

Aby rozpocząć, należy przejść proces certyfikacji, aby można było oznaczyć siebie jako WPR (Certified Financial Planner). Twój certyfikat pokazuje, że masz wiedzę i wiarygodność, a to zróżnicowanie pomoże ci wybrać ciebie jako swojego planistę finansowego.

 

16. RYNEK FLEA

Ma możliwości rozszerzenia

 

Ludzie lubią spędzać weekendy, przeglądając stoły pełne niechcianych przedmiotów innych ludzi, szukając skarbów. Pamiętaj, aby zmienić układ i często wprowadzać nowe rzeczy do sprzedaży. Chcesz, aby ludzie wracali raz po raz, aby zobaczyć, co nowego. Nie musisz nawet mieć tak wiele nowych rzeczy, żeby wyglądały na nowe. Przesunięcie przedmiotu ze stołu na szczyt półki może spowodować, że zostanie ono zauważone, nawet jeśli przedmiot ten był w twoim ekwipunku od czasu, gdy po raz pierwszy zacząłeś sprzedawać.

 

17. TRENER GOLFA

Konieczne może być doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

 

Pozwól lokalnym szkołom publicznym zapoznać się z Twoją działalnością coachingową. Pielęgnuj relacje z pracownikami i zachęcaj ich do polecania Cię jako trenera. Kolejnym miejscem, w którym można znaleźć klientów, jest świat korporacyjny. Gra w golfa to gra, którą ludzie biznesu wykorzystują do rozwijania relacji poza biurem. Musisz być lepszym od przeciętnego golfistą, aby zyskać reputację trenera golfa. Musisz także być dobrym nauczycielem, wiedzieć, jak być motywującym i być gotowym do pracy z wieloma różnymi typami ludzi.

 

18. AUDYTOR ENERGII DOMOWEJ

Konieczne może być doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

 

Wszyscy właściciele domów zawsze szukają sposobów na zaoszczędzenie na rachunkach za media. Możesz przyjść im z pomocą, zapewniając im audyt swojego domu i dając im zestawienie, w jaki sposób mogliby osiągnąć realne oszczędności w ogrzewaniu, chłodzeniu i zużyciu energii elektrycznej. Możesz pójść o krok dalej i wykonać implementację i instalację niektórych swoich sugestii w swoim domu. Wykonaj pełny audyt urządzenia, z ocenami wydajności i obliczeniami na podstawie wieku urządzenia. I nie zapomnij o podgrzewaczu wody!

 

inspekcja w domu

Getty Images | David Sacks

 

19. KONTROLA DOMOWA

Konieczne może być doświadczenie, szkolenie lub licencjonowanie

 

Aby odnieść sukces, będziesz chciał nawiązać kontakt z agentami nieruchomości, którzy mogą polecić Twoje usługi klientom. Pole kontroli w domu to taka, w której będziesz musiał stale aktualizować swoje wykształcenie i wiedzę. Nowe produkty ciągle pojawiają się na rynku – jeśli wiesz tylko o pokładach wykonanych z drewna, nie będziesz wiedział, jak sprawdzić i ocenić nowe materiały na rynku, takie jak kompozyty, które wyglądają jak prawdziwe drewno. Należy również informować o wszystkich aktualizacjach dotyczących bezpieczeństwa materiałów i problemów związanych z takimi zjawiskami, jak odgazowanie, wytwarzanie tlenku węgla i inne środki chemiczne.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz