Zarządzanie projektem budowlanym #7

Współkonstruuj

 

Współkonstruowanie to internetowe rozwiązanie dla niestandardowych budowniczych i przebudowujących. Pomaga firmom koordynować wybory, harmonogramy i zdjęcia, poprawiając jednocześnie relacje z interaktywną komunikacją. Użytkownicy mogą śledzić zamówienia zmian, tworzyć budżet projektu, aktualizować harmonogramy, udostępniać pliki i wykonywać inne czynności.

 

Procore

 

Procore pomaga firmom zwiększyć wydajność i odpowiedzialność dzięki usprawnionej komunikacji i dokumentacji. Oparte na chmurze narzędzie umożliwia współpracę przy projektach i przeglądanie dokumentów, z możliwością edycji w czasie rzeczywistym. Inne funkcje obejmują pulpity nawigacyjne projektów, planowanie, raportowanie, zarządzanie dokumentami, szkolenie e-mailowe, ustalanie stawek i inne.

 

BuildTools

 

BuildTools jest przeznaczony dla firm budownictwa mieszkaniowego i oferuje zarządzanie projektami, planowanie, zarządzanie usługami, przechowywanie dokumentów, budżetowanie i funkcje zarządzania klientami. Możesz zarządzać całą komunikacją dla swojej załogi i podwykonawców, łatwo udostępniając e-maile, zdjęcia z witryny, harmonogramy projektów, budżety i karty czasu pracy.

 

Aconex

 

Aconex oferuje jedno rozwiązanie do zarządzania informacjami i procesami w ramach projektu inżynieryjnego i budowlanego w celu poprawy wydajności i zmniejszenia ryzyka. Funkcje obejmują zarządzanie dokumentami, automatyzację przepływu pracy, zarządzanie stawkami, zarządzanie problemami i inne. Jako rozwiązanie internetowe, Aconex umożliwia użytkownikom tworzenie i przeglądanie dokumentów z dowolnej lokalizacji.

 

PlanGrid

 

PlanGrid to platforma produktywności budowlanej, która umożliwia współpracę za pośrednictwem urządzenia mobilnego w terenie lub w dowolnym miejscu, w którym pracuje zespół projektowy. Pozwala na synchronizację najnowszych wersji planów, zapytań ofertowych, harmonogramów i innych elementów z każdym pracownikiem w czasie rzeczywistym.

 

Możliwości edukacyjne w zakresie zarządzania projektami budowlanymi

 

Badanie zarządzania projektami budowlanymi jest dziedziną specjalności, w której poznasz zarządzanie, planowanie i organizację, aby pomyślnie ukończyć projekty w branży budowlanej.

 

Tradycyjnie ludzie z tej dziedziny awansowali na stanowiska kierowników projektów budowlanych z zawodów takich jak stolarz czy hydraulik. Pod koniec XX wieku, budowa stała się tak złożona i skomplikowana, że ​​firmy zaczęły szukać wykształcenia ponad doświadczenie.

Od planów czteroletnich do certyfikatów do Ph.D. programów, istnieje wiele możliwości edukacyjnych w zarządzaniu budową.

Możliwości edukacyjne i szkoleniowe: co studiować i gdzie się zgłosić

 

Współczesny menedżer projektu budowlanego zazwyczaj posiada tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii lub budownictwa, a także niektóre tytuły magisterskie i certyfikaty. Wraz z rozwojem klas online znacznie łatwiej jest wykonywać pracę w pełnym i niepełnym wymiarze godzin i brać udział w zajęciach poza godzinami pracy (szczególnie popularne są programy certyfikacji online).

 

Oto opcje edukacyjne dla tych, którzy chcą realizować zarządzanie budową:

Bachelor of Science in Construction Project Management

 

A B.S. w zarządzaniu projektami budowlanymi jest czteroletni program, w którym uczysz się analizować systemy strukturalne, wdrażać techniki szacowania kosztów i harmonogramowania, oceniać konflikty i identyfikować strategie naprawcze, stosować zasady zarządzania projektami do budowy i inne. Przygotowuje Cię do kariery, takiej jak kierownictwo budowy, kierownik projektu, inżynier projektu, inżynier budowy, inżynier ds. Kosztów lub inżynier ds. Obiektów.

Klasy mogą obejmować rachunkowość finansową, pisanie / komunikację techniczną, analizę strukturalną, ekonomię inżynierii lub rozwiązywanie konfliktów. Istnieje również rosnąca dostępność do budowy budynków certyfikowanych przez LEED, zielonych konstrukcji i innych. W zależności od uniwersytetu zajęcia mogą znacznie przekręcić się w kierunku matematyki i inżynierii.

 

Niektóre z najlepszych uniwersytetów do zarządzania budową obejmują:

 

Clemson University w Clemson w Południowej Karolinie, która ma 90 procent stażu pracy dla studentów kończących studia.

University of Washington w Seattle, Washington, szczycący się całym Wydziałem Zarządzania Budową.

Georgia Institute of Technology w Atlancie w stanie Georgia, w szczególności w School of Business Construction.

University of Florida w Gainesville na Florydzie, który jako pierwszy uzyskał akredytację Amerykańskiej Rady Edukacji Budowlanej (ACCE).

Cal Polytechnic State University w San Luis Obispo w Kalifornii, z kursami z zarządzania budową w College of Architecture i Environmental Design

Pratt Institute, renomowana szkoła sztuki i wzornictwa z kampusami w Nowym Jorku, Brooklynie i Utica w Nowym Jorku, ma bliskie powiązania z nowojorskimi zasobami budowlanymi, a wydział nadzorował projekty takie jak World Financial Center.

Kennesaw State University w Kennesaw, Georgia, zapewnia stypendia dla kwalifikujących się studentów zarządzania budową, a jego rada doradcza aktywnie angażuje się w zatrudnianie uczniów szkół i absolwentów

 

Master of Science in Construction Management

 

Możesz również zdecydować się na uzyskanie tytułu magistra w dziedzinie zarządzania budową lub MBA z koncentracją w zarządzaniu budową. Jeśli chcesz zdobyć tytuł magistra, możesz skupić się na bardziej specjalistycznych obszarach, takich jak budownictwo, nieruchomości lub zarządzanie budową.

 

Program magisterski wprowadza zaawansowane koncepcje, takie jak kwestie finansowe, prawne, etyczne i strategie przywództwa, a kończy się projektem dyplomowym. Zanim rozpoczniesz studia magisterskie z zarządzania budową, musisz mieć tytuł licencjata; niektóre programy wymagają również doświadczenia zawodowego.

Kursy mogą obejmować zaawansowane planowanie budowlane, budowę szczupłą, dostarczanie projektu, zarządzanie ryzykiem, planowanie wpływu na harmonogram lub szacowanie budowy.

 

Niektóre z najlepszych uniwersytetów na mistrzowskie zarządzanie projektami budowlanymi to:

 

Arizona State University (ASU) w Tempe w Arizonie oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie z zakresu zarządzania budową. Oferuje również przyspieszony program magisterski o nazwie „4 + 1”, umożliwiający studentom rozpoczęcie programu magisterskiego jako seniorów. Jego szkoła budowlana jest największa w stanie i produkuje 21 procent wszystkich stopni zarządzania budową w Arizonie. ASU oferuje również internetowy program magisterski w zakresie zarządzania budową, który ma zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z zaawansowanymi umiejętnościami technicznymi, zarządzaniem i badaniami stosowanymi w branży budowlanej.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz