Zarządzanie projektem budowlanym #8

Stanford University w Stanford w Kalifornii posiada program studiów podyplomowych i doktoranckich na trzech torach budowy: inżynierii budowlanej i zarządzaniu, integracji projektowo-konstrukcyjnej oraz zrównoważonym projektowaniu i budownictwie.

University of Washington w Seattle, Washington, zawiera certyfikaty, licencjackich i magisterskich w zakresie zarządzania budową. Wydział ma również silne powiązania z lokalnymi agencjami budowlanymi, co prowadzi do wielu praktyk studenckich.

Clemson University w Clemson w Południowej Karolinie otrzymał wysokie oceny za program magisterski z zakresu zarządzania budową od Narodowego Centrum Edukacji Budowlanej i Badań oraz Stowarzyszonych Generalnych Wykonawców Ameryki.

 

Certyfikaty zarządzania projektami budowlanymi

 

Wiele uniwersytetów, w tym University of Washington, University of California, Berkeley i University of Houston, oferuje certyfikaty zarządzania budową. Te certyfikaty wymagają mniej punktów niż stopień, dzięki czemu możesz szybciej ukończyć kursy i zdobyć dodatkową wiedzę, aby odróżnić się od tłumu.

 

Oprócz certyfikatów uniwersyteckich wiele stowarzyszeń i instytucji oferuje również programy certyfikacji. Tu jest kilka:

 

Certyfikowany kierownik budowy od Construction Management Association for America (CMAA)

 

Według CMAA, jedynej organizacji Ameryki Północnej zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem projektami i programami, „Certified Construction Manager (CCM) to osoba, która dobrowolnie spełniła określone kryteria programu CCM w zakresie edukacji formalnej, doświadczenia w terenie, oraz wykazał zdolność i zrozumienie CM wiedzy. ”

 

Aby uzyskać certyfikat, musisz mieć 48 miesięcy doświadczenia jako kierownik budowy w wielu kwalifikujących się obszarach i spełnić szereg innych kryteriów (kliknij tutaj, aby uzyskać pełną listę). Jeśli spełniasz wymagane kwalifikacje, musisz uiścić opłatę za wniosek w wysokości 325 USD dla członków CMAA lub 425 USD dla osób niebędących członkami, i zdać egzamin certyfikacyjny.

 

Egzamin kosztuje początkowo 275 USD, a jeśli trzeba będzie go ponownie, opłata spadnie do 125 USD. Jest to pięciogodzinny egzamin z pytaniami na temat zarządzania projektami, zarządzania kosztami, zarządzania czasem, administracji kontraktami, zarządzania jakością, praktyki zawodowej oraz zarządzania bezpieczeństwem i ryzykiem.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat zostania CCM, kliknij tutaj.

 

Kierownik budowy w szkoleniu (CMIT) ze Stowarzyszenia Zarządzania Budową na Amerykę (CMAA)

 

Program Construction Manager in Training (CMIT) przeznaczony jest dla niedoświadczonych i niedawnych absolwentów, kandydatów na absolwentów lub doświadczonych profesjonalistów, którzy chcą zostać menedżerami budowy. Program koncentruje się na rozwoju zawodowym i zdobyciu wiedzy na temat kluczowych praktyk zarządzania budową na wczesnym etapie kariery.

 

Program składa się z dwóch etapów: ocena zwieńczeniem, która wymaga uzyskania oceny 80% i relacji mentor-protegowany. Wymaga statusu członkostwa w CMAA oprócz opłat programowych, które wynoszą od 60 USD do 195 USD, w zależności od tego, czy jesteś studentem czy młodym profesjonalistą.

 

Odwiedź stronę CMAA, aby uzyskać więcej informacji na temat programu CMIT.

 

Associate Constructor Certification od American Institute of Constructors

 

American Institute of Constructors promuje indywidualny profesjonalizm i doskonałość w powiązanych dziedzinach budownictwa. Oferuje certyfikat Associate Constructor dla absolwentów czteroletnich programów budowlanych. Certyfikacja reprezentuje wysoki poziom umiejętności i wiedzy w zarządzaniu procesem budowlanym.

 

Aby uzyskać certyfikat, musisz zdać 300-pytańowy egzamin wielokrotnego wyboru podany podczas dwóch czterogodzinnych sesji w ciągu jednego dnia. Egzamin obejmuje pytania dotyczące umiejętności komunikacyjnych, koncepcji inżynierskich, koncepcji zarządzania, koncepcji materiałów i nie tylko. Po pierwszym przystąpieniu do egzaminu kosztuje 165 $, a następnie 110 $, jeśli chcesz go odzyskać.

 

Uzyskanie pracy jako kierownik projektu budowlanego

 

Czy lubisz budować i projektować, ale czy architektura wymaga zbyt dużego rysunku? Lub, że inżynieria lądowa obejmuje zbyt dużo matematyki, a stolarstwo wymaga zbyt dużej pracy fizycznej? Następnie zarządzanie projektem budowlanym jest dla Ciebie.

 

Podczas gdy rynek pracy był mocno dotknięty w połowie 2000 roku, zatrudnienie rośnie. Oczekuje się, że zatrudnienie wzrośnie o 5 procent w okresie od 2014 do 2024 r., Czyli tak szybko, jak średnia dla wszystkich zawodów, ale oczekuje się, że działalność budowlana wzrośnie w następnej dekadzie. Kandydaci z tytułem licencjata z dziedziny inżynierii budowlanej, zarządzania budową lub inżynierii lądowej i inżynieryjnej, którzy mają doświadczenie w budownictwie, będą cieszyć się najlepszymi perspektywami zatrudnienia, a także medianą wynagrodzenia dla kierownika projektu budowlanego w wysokości 89 300 USD, zgodnie z amerykańskim Departamentem Pracy.

Po zatrudnieniu kierownik budowy prawdopodobnie będzie pracował w biurze głównym, ale może spodziewać się poświęcenia dużej ilości czasu na budowach, aby zobaczyć postępy projektu oraz odpowiedzieć na pytania i podejmować decyzje dotyczące sprzętu, personelu i wielu innych tematy. Co więcej, oczekuje się, że kierownicy budowy będą przez cały dzień gotowi do pracy i mogą z łatwością pracować ponad 40 godzin tygodniowo.

 

Oto lista niezbędnych umiejętności i możliwych stanowisk w zarządzaniu budową:

 

Umiejętności i możliwości

 

Wybrani kierownicy projektów budowlanych powinni dysponować szerokim zakresem umiejętności i umiejętności, aby pomóc im w zarządzaniu różnorodnymi zespołami i projektami. Solidne wykształcenie jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia i na pewno przygotuje Cię do branży budowlanej. Jednak nie ma substytutu rzeczywistego, praktycznego doświadczenia zawodowego. Osoby zainteresowane karierą w zarządzaniu projektami budowlanymi powinny spodziewać się znajomości tych umiejętności:

 

Zrozumienie procesu budowlanego

Rozwiązywanie problemów

Przywództwo

Silne umiejętności komunikacyjne i umiejętność pracy z różnymi grupami ludzi, od właścicieli projektów do handlowców

Praca w zespole

Zarządzanie czasem

Zarządzanie dokumentami

Doświadczenie w zakresie finansów i zarządzania budżetem

Możliwość koordynowania i nadzorowania projektu od początku do końca

Znajomość obsługi komputera i znajomości oprogramowania do planowania budowy

Możesz również polubić

Dodaj komentarz